Recenzja słuchawek Aftershokz Aeropex

W dzisiejszych czasach smartfony stały się wszechobecne. Coraz więcej osób za dodatkowe niezbędne wyposażenie swojego smartfonu uważa słuchawki. Dzięki uprzejmości firmy Aftershokz dostaliśmy takie słuchawki do testu. Dokładnie rzecz biorąc bezprzewodowe słuchawki Aftershokz Aeropex. Podobnie jak wcześniej testowane Aftershokz Xtrainerz działają one w oparciu o technologię przewodnictwa kostnego. A więc przejdźmy do testu.

Zaczynamy.

Słuchawki dotarły do nas w eleganckim firmowym opakowaniu.

Aftershokz Aeropex
Eleganckie pudełko ze słuchawkami.

Po wyjęciu z pudełka zobaczyłem starannie wykonane słuchawki wraz z dodatkami.

Aftershokz Aeropex
Wszystko co dał producent

Producent oprócz samych słuchawek dostarcza eleganckie gumowane etui, dwa przewody USB do ładowania słuchawek, zatyczki do uszu i instrukcję w formie małej książeczki. W ciekawy sposób firma zabezpieczyła nas przed złym podłączenie przewodu do ładowania. Mimo, że wtyczka jest symetryczna nie da się odwrotnie włożyć jej do słuchawek – wbudowany magnes pozwala tylko na jedno położenie wtyczki.

Aftershokz Aeropex
Ładowanie słuchawek – czerwona dioda
Aftershokz Aeropex
Słuchawki naładowane – niebieska dioda

Sterowanie słuchawkami Aftershokz Aeropex i ich regulacja odbywa się poprzez przyciski ulokowane w dwóch miejscach

Aftershokz Aeropex
Wielofunkcyjny przycisk sterowania słuchawkami
Aftershokz Aeropex
Przyciski regulacji dźwięku

Przebieg testu słuchawek Aftershokz Aeropex

Po naładowaniu słuchawek (ok. 2 godzin) sparowałem je z moim telefonem i wszystko. Używałem słuchawek w środkach komunikacji miejskiej, jadąc rowerem oraz pracując przy komputerze. We wszystkich tych przypadkach nie było żadnych problemów. Dźwięk docierał bez zakłóceń, łatwo przełączało się na rozmowę telefoniczną. Dzięki technologii przewodnictwa kostnego słuchawki nie odcinają nas od dźwięków zewnętrznych co pozwala bezpiecznie poruszać się w ramach ruch drogowego. Jakość dźwięku to subiektywna ocena – dla mnie słuchawki Aftershokz Aeropex grają dobrze. Bateria wytrzymywała min. 7 godzin – dłużej nie czekałem i podłączałem do ładowania.

Podsumowanie

Słuchawki Aftershokz Aeropex to doskonale wykonane i działające uzupełnienie do Twojego smartfona. Jedyną wadą jaką zauważyłem to wysoka cena (obecnie ok. 730 zł) ale nikt nie jest doskonały.

Andrzej

Administrator serwisu.

4 myśli na temat “Recenzja słuchawek Aftershokz Aeropex

 • 21 grudnia 2019 o 11:42
  Permalink

  Najlepsze bezprzewodówki ostatnio przeze mnie testowane. Dobry bass, małe, lekkie i nie ucinają połączenia przez Bluetooth.

  Odpowiedz
 • 31 grudnia 2019 o 16:39
  Permalink

  Panie Andrzeju, czy podczas testowania przy stuknięciu szczególnie w lewą słuchawkę było słychać jakiś metaliczny dźwięk?
  Towarzyszy temu odczycie, jakby była wewnątrz jakaś ruchoma część.

  Odpowiedz
  • 2 stycznia 2020 o 23:37
   Permalink

   W czasie testów tych słuchawek nie miałem takich atrakcji dźwiękowych. Ale każde z testowanych urządzeń wraca do firmy więc testy raczej nie są specjalnie restrykcyjne pod względem działań mechanicznych 🙂

   Odpowiedz
 • 10 kwietnia 2020 o 17:40
  Permalink

  a ja mogę dodać, że Aeropex są bardzo wygodne, nie czuć ich na sobie, tylko muzykę, można naprawdę się wczuć ale jednocześnie produceni pamiętali o bezpieczeństwie, całość bardzo na plus

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.