Recenzja Baseus Gravity 2 w 1

Dzięki uprzejmości firmy Baseus dostaliśmy do testów grawitacyjny uchwyt samochodowy. Model o tyle ciekawy, że z ładowaniem indukcyjnym QI. Według opisu przeznaczony dla smartfonów o ekranach w rozmiarze od 4 do 6,5 cala. Wyszukałem telefon z funkcją ładowania indukcyjnego (w naszym przypadku Xiaomi Mi9) i tak uzbrojony przystąpiłem do działania.
Ładowarka dotarła do nas w firmowym pudełku.

Baseus Gravity 2 w 1
Jeszcze przed rozpakowaniem.

Po rozpakowaniu dostajemy zestaw do samodzielnego złożenia. Poszło łatwo mimo braku jakiejkolwiek instrukcji. Tworzywo z którego jest ten zestaw wykonany wygląda na wysokiej jakości i trwałe chociaż testów wytrzymałościowych nie robiłem.

Baseus Gravity 2 w 1
To co dostajesz przy zakupie 🙂

Po krótkiej chwili zestaw został złożony. Producent zastosował ciekawe rozwiązanie – grawitacyjne – pod wpływem ciężaru włożonego smartfona zaciskają się boczne uchwyty i smartfon jest zablokowany.

Baseus Gravity 2 w 1
Domowy test mocy uchwytu uchwytu 🙂

I to właściwie wszystko. Uchwyt został zamontowany do kratki wywietrznika. W czasie jazdy trochę się bałem, że przy gorszej nawierzchni telefon wypadnie z uchwytu ale nic takiego nie nastąpiło. Telefon trwale trzymał się uchwytu.
Następnie sprawdziłem czy da się ładować indukcyjnie. Podpiąłem do ładowarki przewodem z zestawu i udało się mimo, że telefon opakowany był w silikonowe etui. Proces ładowania wskazywała dodatkowo zielona dioda LED umieszczona z boku uchwytu.

Baseus Gravity 2 w 1
Basues Gravity z podpiętym przewodem do ładowania
Baseus Gravity 2 w 1
Baseus Gravity w trakcie ładowania telefonu

Podsumowanie.

Wyszedł z tego bardzo krótki test Baseus Gravity 2 w 1. Tylko co tu więcej sprawdzać. Uchwyt mimo moich obaw trzymał mocno, ładowanie indukcyjne działało. Jeżeli potrzebujesz uchwyt samochodowy z ładowaniem indukcyjnym to Baseus Gravity 2 w 1 jest dobrym wyborem.