Najpopularniejsze smartfony w I kwartale 2020.

Według raportu przeprowadzonego przez firmę Canalys w czołowej dziesiątce najchętniej kupowanych smartfonów znalazły się urządzenia trzech producentów. Zobacz, które smartfony znalazły szczególne uznanie konsumentów. A może zdecydujesz się na któryś z tych modeli?

Top najpopularniejszych smartfonów – bez zaskoczenia

Najpopularniejsze telefony i smartfony w pierwszym kwartale 2020 roku wypuścił na rynek gigant z Cupertino, czyli marka Apple. Zwycięzca tego notowania – iPhone 11 całkowice zdystansował konkurencję. Podstawowy model nowego flagowca od Apple sprzedał się na świecie aż w 18 milionach egzemplarzy. To niemal o 10 milionów więcej niż smartfon, który znalazł się na drugim miejscu w tabeli. Drugie miejsce to już spore zaskoczenie, jednak do tego wrócimy, bo na sukcesie iPhone’a 11 dominacja smartfonów Apple się nie kończy.

Wszystkie wersje iPhone 11 w TOP 10

Oprócz tego, że standardowa wersja iPhone’a 11 znalazła się na szczycie zestawienia, w TOP 10 mamy jeszcze dwa inne modele najnowszego flagowca od Apple. Na szóstym miejscu z liczbą prawie 5 milionów sprzedanych sztuk znalazł się iPhone 11 Pro Max, czyli większa wersja iPhone’a 11 Pro, który z kolei zamknął TOP 10 najlepiej sprzedających się smartfonów w pierwszym kwartale 2020 z liczbą około 4 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Dlaczego iPhone’y są tak popularne? Najnowsza seria smartfonów Apple to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie telefonów, jakie obecnie są dostępne na rynku. Bardzo duża wydajność, wytrzymała bateria oraz potężne aparaty sprawiają, że po nowe iPhone’y sięga coraz więcej użytkowników.

Zaskoczenie na podium

Niespodziewanie drugim najlepiej sprzedającym się smartfonem w pierwszych trzech miesiącach 2020 roku okazał się Xiaomi Redmi Note 8 / 8T, czyli poprzednik serii Redmi 9, która miała premierę pod koniec kwietnia 2020 roku. Jednocześnie jest to najpopularniejszy w tym okresie smartfon pracujący na systemie Android.

Z kolei na piątym miejscu z liczbą około 5 milionów sztuk znalazła się mocniejsza wersja tego modelu, czyli Xiaomi Redmi Note 8 Pro. W TOP 10 znalazł się jeszcze smartfon Xiaomi, a mianowicie Redmi 8A, który uplasował się na dziewiątym miejscu.

Popularność tej marki wynika z wysokiej wydajności urządzeń, które w porównaniu z konkurencją charakteryzują się bardzo atrakcyjną ceną. Smartfony tego producenta w bardzo konkurencyjnych cenach znajdziesz w sklepie GoldenElectronic.

W TOP 10 Samsung, ale bez flagowców

Najwięcej, bo aż cztery urządzenia w TOP 10 najlepiej sprzedających się smartfonów w pierwszym kwartale 2020, ma marka Samsung. Jednakże nie znalazły się wśród nich flagowe telefony z serii Galaxy S20. W rankingu znalazły się Samsungi:

  • Galaxy A51 (zamyka podium z prawie 7 miliona sprzedanych urządzeń),
  • Galaxy A10s (tuż za podium, około 6 milionów sprzedanych telefonów),
  • Galaxy A20s (miejsce siódme),
  • Galaxy A01 (miejsce ósme, oba około 4 milionów sprzedanych sztuk).

Początek roku w segmencie premium to dominacja Apple, natomiast spośród smartfonów pracujących na Androidzie w tym okresie lepiej sprzedają się tańsze warianty.

najpopularniejsze smartfony