Na MWC 2019 TP-Link zaprezentował smartfony Neffos X20 i X20 Pro oraz gamę urządzeń w standardzie 802.11ax (Wi-Fi 6)

Tegoroczne targi Mobile World Congress odbywają się pod hasłem inteligentnej łączności. TP-Link jako jeden z największych i najważniejszych producentów urządzeń sieciowych na świecie zaprezentował w Barcelonie innowacyjne produkty w standardzie 802.11ax. Podczas targów pokazane zostały także najnowsze modele smartfonów marki TP-Link Neffos, która zdobywa coraz większą popularność i uznanie konsumentów.

Firma TP-Link obecna jest na światowych rynkach już ponad dwie dekady, a od 8 lat konsekwentnie utrzymuje pozycję lidera na rynku domowych urządzeń Wi-Fi. Wysokiej jakości produkty sieciowe TP-Link są dostępne w sprzedaży w ponad 170 krajach. Od 2015 roku firma wzbogaciła swoje portfolio o smartfony Neffos, które wyróżniają się wysoką jakością i przystępną ceną. Smartfony powstają w oparciu o wieloletnie doświadczenie firmy i testowane są w laboratoriach TP-Link.

Podczas trwającej obecnie edycji targów MWC 2019 TP-Link zapowiedział nowe flagowe smartfony: Neffosa X20 oraz X20 Pro. Obydwa modele pojawią się w sprzedaży na przełomie drugiego i trzeciego kwartału br.

Neffos X20 i X20 Pro wyposażone zostały w wyświetlacze typu Dewdrop FullView z współczynnikiem proporcji 19:9 i przekątnej 6,26 cala. Model Pro będzie dostępny w konfiguracji do 4GB pamięci RAM i aż 128GB pamięci masowej z możliwością jej zwiększenia. Oba modele zaopatrzono w wytrzymałą baterię o pojemności 4100 mAh. Otrzymały dwa tylne obiektywy z technologią AI oraz gradientowe obudowy. Uzyskany za pomocą techniki wielowarstwowego powlekania materiałami nanokrystalicznymi efekt gradientu, nie tylko pozwala wyróżnić się urządzeniom i przyciągnąć wzrok, ale także sprawia, że obudowa jest wygodna i przyjemna w dotyku. Efekt dodaje także smartfonom elegancji i uwypukla zaokrąglenia wyświetlacza 3D.

Zarówno Neffos X20, jak i X20 Pro jako pierwsze mogą pochwalić się najnowszą wersją autorskiego oprogramowania – NFUI 9.0, które wspiera system operacyjny Android 9.0 Pie. W obu modelach na tylnym panelu obudowy znajdziemy dwa obiektywy (13 i 5 Mpix) oraz czujniki głębi obrazu, a dzięki NFUI 9.0 zyskują doskonały efekt bokeh (zarówno przy użyciu tylnego, jak i przedniego aparatu). Aplikacja oferuje także tryb upiększania selfie, który korzystając technologii AI i deep learning, umożliwia korekcję niedoskonałości. Dodatkowa funkcja inteligentnego rozpoznawania scenerii potrafi zidentyfikować 17 różnych kadrów
i obiektów, w efekcie uzyskując najciekawszą kompozycję fotografii.

Neffos X20 będzie dostępny w kolorze czarnym, niebieskim, czerwonym i fioletowym, natomiast model X20 Pro w kolorze czarnym, niebieskim, zielonym oraz fioletowym.

X20&X20 Pro

Na stoisku TP-Link w czasie trwania targów MWC 2019 odwiedzający mogli zobaczyć także smartfony z rodziny Neffos, które są już dostępne na polskim rynku: C9, C9A, X9. Zaprezentowany został również Neffos P1 – smartfon z wbudowanym projektorem laserowym, zdolnym do wyświetlania na ścianie lub innej gładkiej powierzchni obrazu o przekątnej 200 cali w imponująco wysokiej rozdzielczości.

Na stoisku nie zabrakło także szerokiej gamy najnowszych urządzeń w standardzie 802.11ax (Wi-Fi 6). takich jak system mesh Deco X10, nagrodzony tytułem CES2019 Innovation Honoree trzypasmowy router gamingowy  Archer AX11000 oraz dwupasmowy Archer AX6000. Specjalnie dla tych użytkowników, którzy poszukują tańszych rozwiązań, a jednocześnie nie chcą rezygnować ze standardu Wi-Fi 6, TP-Link przygotował w ofercie dwupasmowe routery Archer AX1800 oraz AX 1500. Ostatnim zaprezentowanym produktem jest pierwszy na rynku wzmacniacz sieci bezprzewodowej w standardzie AX1800, TP-Link RE705X.

Jako pierwsze na polskim rynku pojawią się routery Archer AX6000 i Archer AX11000, których premiera planowana jest na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2019. Pozostałe zaprezentowane na MWC produkty trafią do sprzedaży w Q4 2019.

Archer AX6000