Moto X Play – test smartfonu

Wstęp

Moto X Play jest jednym z przedstawicieli rodziny smartfonów Moto X. Oprócz tego mamy jeszcze Moto X Style i Moto X Force. Moto X Play jest najsłabszym modelem w tej serii co nie znaczy jest to słaby model smartfona. Według zapowiedzi miał to być mocny średniak.

Zestaw

Tu nie ma niespodzianki. Pudełko a w nim telefon, ładowarka, kluczyk do wyciągania szufladki z kartą nanoSIM, trochę literatury. Standard. Jedyna pozytywna różnica to ładowarka na dwa porty USB. Super pomysł bo można rodzinnie ładować telefony 🙂

Moto X play

Moto X Play

 

 

Specyfikacja urządzenia

Specyfikacja w skrócie:

  • 5,5 – calowy wyświetlacz FullHD
  • 64-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 615
  • 2 GB RAM
  • Pamięć 16 lub 32 GB rozszerzalna za pomocą karty microSD (do 128 GB)
  • Dwa aparaty o rozdzielczości 21-Megapikseli z tyłu oraz 5-Megapikselowy aparat z przodu
  • Niewymienna bateria o pojemności 3630 mAh
  • Android 5.1.1 (jest aktualizacja do ver.6)

 

Pełną specyfikację można zobaczyć tutaj

Pierwsze wrażenia

Duży i plastikowy. Takie było pierwsze wrażenie po rozpakowaniu. Jednak po wzięciu do ręki to wrażenie mija. Niby tworzywo ale dobrze spasowane. Niby duży (5,5 cala) ale dzięki fakturze spodu i jego lekko wypukłemu kształtowi dobrze trzyma się w dłoni. Dla mnie ok.

 

Budowa

Jeden zwarty blok. Doskonale trzyma się w dłoni mimo dużego rozmiaru i grubości (ponad 10 mm).  Tworzywo dobrze spasowane nie trzeszczy.  Wejście micro USB i słuchawkowe.  Klawisze regulacji głośności i usypiania telefonu usytuowane z prawej strony łatwo rozróżnialne dzięki temu, że ten drugi jest karbowany. Nad ekranem i pod nim znajdują się głośniki dające zupełnie niezła jakość dźwięku. Całość może się podobać.

Moto X Play

Moto X Play

Moto X Play

 

Ekran

Ekran 5,5 calowy dający rozdzielczość full HD 1920 x 1080 pikseli. Bardzo dobra jakość obrazu nawet w pełnym słońcu. Ekran pokryty jest odpornym szkłem Gorilla Glass 3.

Moto X Play

Oprogramowanie

Telefon pracuje w systemie Android. Obecnie producent zaktualizował system do Androida 6.0. Praktycznie jest to system bez żadnych przeróbek producenta. Dla mnie to zaleta bo każde dodatki czy przeróbki to zwalnianie pracy systemu.  Jak potrzebuję określonej możliwości to szukam  w sklepie Gogle. Dzięki temu telefon dostaje kolejny plus.

 

Moto X Play

Wydajność oraz bateria

Standardowo uruchomiłem kilka testów by porównać z innymi telefonami. Możecie zobaczyć je poniżej.

 

moto x play

moto x play

moto x play

 

Pograłem także w trochę większe gry (Real Boxing, Asphalt 8). Nie było żadnych problemów. Do normalnego użytkowania to jeden z lepszych telefonów.

Bateria jest mocną stroną tego telefonu. Przy pojemności 3630 mAh można spokojnie przeżyć dwa dni bez ładowania i to bez specjalnych starań.

Zdjęcia

Telefon ma dwa aparaty fotograficzne 21 Mpx (z tyłu) i 5 Mpx (z przodu). Nie jestem fachowcem od fotografii ale dla mnie to robią doskonałe  zdjęcia nawet w gorszych warunkach oświetleniowych. Zwłaszcza tylni aparat.

Podsumowanie

Doskonały telefon. Trudno znaleźć wady, które by obniżały jego ogólną bardzo dobrą ocenę. No może wielkość (nie każdy potrzebuje 5,5 – calowego telefonu ze sporą grubością) i cena. Pozostałe parametry jak najbardziej ok.

Polecam – Andrzej