Huawei Mate 8 oficjalnie zaprezentowany

Huawei zaprezentował najnowszy smartfon Mate 8 podczas CES 2016 w Las Vegas. Urządzenie wyznacza nowe standardy w kwestiach wydajności i efektywności energetycznej. Mate 8 jest odpowiedzią na zainteresowanie konsumentów na całym świecie urządzeniami Huawei najwyższej klasy. 

Huawei Mate 8 wyposażony został w niezwykle wydajny układ wewnętrzny i baterię o bardzo dużej pojemności. Wnętrze, oprogramowanie, jak i niezwykle elegancka obudowa urządzenia, stworzone zostały z myślą o zaspokojeniu najbardziej wymagającego użytkownika.

– Dostarczamy smartfon, który odpowiada na nowe trendy w biznesie. Mate 8 to szybkie, pięknie zaprojektowane urządzenie, które pozwala użytkownikowi na znaczne zwiększenie efektywności pracy. Dzięki temu zyskuje więcej czasu, który może spędzić z rodziną i przyjaciółmi – podsumował Kevin Ho, Prezydent Handset Product Line, Huawei Consumer Business Group. – Mate 8 jest produktem najwyższej klasy. Zapewnia idealną równowagę pomiędzy wysoką wydajnością działania, a długim czasem pracy baterii na jednym ładowaniu,, umożliwiając nieprzerwaną łączność ze światem i zwiększenie operatywności w każdej dziedzinie życia.

Zbudowany dla wydajności

Mate 8 jako pierwszy smartfon na rynku wyposażono w nowatorski układ Kirin 950 (4 x A72 2.3 GHz i 4 x A53 1.8 GHz). W porównaniu do Kirin 925, moc procesora zwiększyła się o 100 proc., wydajność GPU o 125 proc., zaś czas pracy baterii na jednym ładowaniu wydłużył się o 70 proc. Urządzenie harmonizuje wysoką niezawodność działania z efektywnością energetyczną,

Dzięki zastosowaniu baterii o pojemności 4000mAh, Mate 8 oferuje najlepszą efektywność energetyczną  wśród urządzeń dostępnych obecnie na rynku, zapewniając czas ponad dwóch dni normalnego użytkowania. Technologia szybkiego ładowania sprawia, że po 30 minutach smartfon jest gotowy do jednodniowej pracy – to o 105 proc. szybciej, niż Apple iPhone 6s Plus. Przeciętnie, użytkownik może korzystać z telefonu bez ładowania przez ok. 1,65 dnia, intensywnie – ok. 2,36 dnia. Mate 8 posiada zaawansowany mechanizm 6 warstw termicznych, które rozpraszają ciepło w urządzeniu, prowadząc do mniejszego zużycia energii.

Funkcjonujący w oparciu o EMUI 4.0 Huawei i system Android Marshmallow 6.0, Mate 8 oferuje użytkownikowi setki usprawnień i ulepszeń. Jedną z nich jest wbudowana automatyczna defragmentacja, która wspiera optymalizację wydajności systemu. Wprowadzono także tryb dwudzielnego ekranu, który pozwala na zwiększenie wielozadaniowości aplikacyjnej urządzenia.

Doskonałe połączenia w każdym zakątku globu

Mate 8 jest telefonem do zadań specjalnych, jeśli chodzi o łączność globalną. Obsługuje więcej pasm połączeń, niż jakikolwiek inny telefon dual-SIM: pasmo 4 2G, 9 3 G i pasmo 18 4G, które działają w 217 krajach. Pracuje z 1334 ustawieniami operatorskimi w różnych regionach. Czyni to Mate 8 smartfonem idealnym do prowadzenia biznesu na całym świecie.

Nowa standardy zabezpieczeń

Huawei w Mate 8 wprowadził nową generację czytnika linii papilarnych, z innowacyjną technologią zabezpieczeń. Okrągły czujnik odcisków palców poprawia efektywność identyfikacji użytkownika o 10 proc. System dopasowania tarcia linii papilarnych ma trzy poziomy ochrony. Nowy czujnik reaguje dwa razy szybciej w stosunku do rozwiązania zastosowanego w poprzednim modelu.

W Mate 8 zastosowano dwa standardy interfejsu czytnika linii papilarnych dla ulepszenia możliwości płatności online: Fast Identity Online (FIDO) i Android M. Duża moc procesora pozwala na szyfrowanie danych w czasie rzeczywistym, co zwiększa ich ochronę. Smartfon zabezpiecza również dane z karty microSD, uniemożliwiając ich odczyt bez podania hasła. Dzięki temu w przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu, zawartość karty nie może zostać odczytana.

Konferencje bez zakłóceń

Technologia Super Hands-Free 3.0 umożliwia pracę w trybie głośnomówiącym w różnych środowiskach. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w samochodzie, sali konferencyjnej, czy na tłocznej imprezie, możemy cieszyć się doskonałą jakością konwersacji w odległości do 3 metrów od urządzenia. Tryb redukcji szumów kierunkowych oraz 120-stopniowy kąt przechwytywania dźwięku sprawia, że połączenia w trybie głośnomówiącym są niezwykle czyste i wyraźne, niezależnie od miejsca w którym odbywa się spotkanie.

Mate 8 posiada funkcje nagrywania wielokierunkowego i odtwarzania kierunkowego. Trzy mikrofony automatycznie wykrywają dźwięk i nagrywają głos ze wszystkich kierunków. Podczas odtwarzania, użytkownik może wybrać ścieżkę, którą chce usłyszeć.

Mate 8 wyposażony został również w możliwość korekty dokumentu stworzonego za pomocą aparatu – automatycznie wyprostuje zdjęcie zrobione pod kątem, dzięki czemu zostanie ono wyświetlone w odpowiedni sposób.

Wygodne połączenie w sieci domowej

Nowy smartfon Huawei automatycznie wykrywa urządzenia bezprzewodowe znajdujące się w pomieszczeniu, takie jak PC i iMac, które obsługują standardowe protokoły CIFS. W prosty sposób pozwala to na zalogowanie się do udostępnionych folderów i bezpośrednie przesyłanie plików pomiędzy telefonem i komputerem.

Inteligentne rozpoznawanie głosu

Huawei Mate 8 wykorzystuje technologię wysokiej czułości rozpoznawania głosu, dzięki czemu może zidentyfikować polecenia głosowe użytkownika aby odebrać, odrzucić lub rozłączyć połączenie. Po nadejściu połączenia, użytkownik może wydać polecenie, aby odebrać połączenie w trybie głośnomówiącym lub je odrzucić. Wszystko bez konieczności dotykania ekranu. Obecnie obsługuje 8 różnych języków: chiński, angielski, francuski, niemiecki, włoski, portugalski, hiszpański i rosyjski.

Obsługa kłykciem

Mate 8 pozwala użytkownikowi używać kłykcia jako alternatywnego sposobu interakcji z telefonem. Przez podwójne stukniecie jedną kostką możemy zrobić całościowy lub częściowy zrzut ekranu. Przez podwójne stuknięcie dwoma kostkami możemy rozpocząć lub zatrzymać nagrywanie. Za pomocą gestów otworzymy również aplikacje w telefonie.

Oszałamiające zdjęcia

Przez ponad 3 lata Huawei zainwestował ponad 98 mln $ w rozwój własnego procesora z czujnikiem ostrości obrazu, jasności i kolorów. Zespół 300 inżynierów działających we Francji wypracował technologię polepszenia szybkości aparatu, dzięki czemu proces przetwarzania w aparacie Mate 8 przyspieszony został 4-krotnie.

W urządzeniu użyto nowego rewolucyjnego przetwornika obrazu Sony 16MP IMX298, zwiększając wielkość matrycy o 23 proc. W Mate 8 znajdziemy również 8-megapikselowy aparat na froncie z nowym algorytmem piękna, który zapewni perfekcyjne selfie.

Praktyczna elegancja

Mate 8 charakteryzuje wyrafinowana stylistyka, którą podkreśla piękny 6-calowy wysokokontrastowy wyświetlacz. Ekran zajmuje aż 83 proc. powierzchni przedniej telefonu, dzięki czemu urządzenie zachowuje elegancki rozmiar i perfekcyjną jakość obrazu. Gięte szkło diamentowe 2.5D i stapia się z obudową z odpornego na uszkodzenia aluminium lotniczego, łącząc piękno i funkcjonalność.

Huawei Mate 8 będzie dostępny w kolorach szampańskiego złota, księżycowego srebra, kosmicznej szarości i moccha.

 

Huawei Mate 8_gold

 

Huawei Mate 8_silver