Gdzie naprawić iPhone’a?

Serwis Apple to właściwie jedyne rozsądne rozwiązanie, jeśli twój Macbook lub iPhone nie działają tak, jak powinny. Niezależnie, czy doszło do uszkodzenia mechanicznego czy przyczyna problemów (np. z ładowaniem) pozostaje dla ciebie nieznana, zawsze lepiej skorzystać z profesjonalnego serwisu. 

  1. Dlaczego nie warto korzystać ze zwykłego serwisu?
  2. Autoryzowany serwis, szybka naprawa

Dlaczego nie warto korzystać ze zwykłego serwisu?

Oczywiście jest to duże uogólnienie, natomiast uniwersalne serwisy komputerów lub telefonów mają różną opinię. W części pracują świetni w swoim fachu profesjonaliści, w części – osoby, które dopiero się uczą lub posiadają ograniczoną wiedzę o sprzęcie. W przypadku skomplikowanej technologii iPhone’a lub Macbooka takie kompetencje mogą nie wystarczyć. Tzn. naprawa się odbędzie, nie zawsze jednak jest gwarancja, że na stałe przywróci ona pełną sprawność sprzętu, po drugie – że naprawa zostanie wykonana z wykorzystaniem oryginalnych części, a to w przypadku produktów Apple ma naprawdę duże znaczenie. Oczywiście uniwersalne serwisy w większości przypadków świadczą usługi taniej, niż dzieje się to w przypadku serwisów Apple’a. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w przypadku niektórych wad i problemów zwykły serwis nie zawsze sobie poradzi albo trzeba będzie do niego wracać kilka razy z tym samym problemem. W takiej perspektywie nie zawsze można mówić o oszczędności czasu i pieniędzy.

Autoryzowany serwis, szybka naprawa

Autoryzowany serwis Apple, taki jak https://applefix.pl/ to gwarancja, że pracujący w nim profesjonaliści to prawdziwi specjaliści do Macbooków i iPhone’ów. Dużo szybciej są więc oni często w stanie rozpoznać źródło problemu i je usunąć. Sprzęt każdego producenta ma pewne typowe dla siebie problemy, czasami wynikające z podstawowych błędów użytkowników, jednak jeśli serwisant miał okazję naprawiać setki albo tysiące podobnych przypadków, to kolejny ten sam przypadek rozpozna błyskawicznie. W przypadku zbitej szybki w iPhone kluczowe jest zachowanie oryginalnego wyświetlacza, jedynie specjaliści od Apple’a potrafią sobie poradzić z takim zadaniem. Podobnie jest w typowymi uszkodzeniami aparatu, przycisków bocznych, jak i LCD. Sprzęt Apple to niewątpliwie marka premium na rynku smartfonów i komputerów, dlatego nie warto oszczędzać również na naprawie sprzętu, ponieważ może się okazać, że tańsze zamienniki rozwiązują problem jedynie na chwilę. Doświadczenie wielu użytkowników iPhone’a pokazuje, że wymiana szybki może bardzo wiele zmienić w jakości korzystania ze sprzętu. Nie warto więc ryzykować.

naprawa iphone