Gdzie można kupić wyświetlacze do telefonów Samsung?

Uszkodzony wyświetlacz w telefonie to jedna z najczęstszych usterek bez względu na markę. Chociaż najczęściej dochodzi do pojawienia się mocnych rys lub nawet pęknięcia ekranu przy upadku urządzenia, czasami wyświetlacz może odmówić współpracy, nawet jeżeli smartfon nigdy nie spadł na ziemię. Problem w tym, że nie każdy ubezpiecza swój telefon, a w przypadku problemów z wyświetlaczem sprzedawcy nie zawsze uznają reklamację.

  1. Oryginalne wyświetlacze Samsung
  2. Czy wymiana wyświetlacza jest trudna?
  3. Jak zamówić nowy wyświetlacz w sklepie internetowym?

W takiej sytuacji klientowi pozostaje jedynie odwiedzić serwis w celu zlecenia wymiany wyświetlacza lub podjęcie samodzielnej próby naprawy telefonu. Warto wówczas zwrócić uwagę na to, czy nowy ekran będzie oryginalny, ponieważ tanie zamienniki bardzo często nie spełniają oczekiwań klientów. Nieoryginalny wyświetlacz może mieć martwe piksele, wyświetlać nienaturalne kolory lub nawet nie działać prawidłowo i nie reagować na dotyk. Jak więc zabezpieczyć się przed takimi problemami? Najlepiej samemu kupić nowy wyświetlacz u sprawdzonego sprzedawcy, który oferuje oryginalne części do telefonów wszystkich popularnych producentów.

Oryginalne wyświetlacze Samsung

Chociaż nie wszystkie smartfony wyposażone są w porządne wyświetlacze, w przypadku sprzętów firmy Samsung użytkownicy zazwyczaj nie mają powodów do narzekań. Nic więc dziwnego, że to właśnie południowokoreański producent jako jedna z nielicznych firm produkuje wyświetlacze nie tylko do swoich smartfonów, ale również dostarcza je konkurencji. Wysoka jakość wykonania, brak problemów z działaniem i świetne spasowanie z obudową to coś, do czego przyzwyczaili się użytkownicy smartfonów marki Samsung. Problemy mogą się jednak pojawić wtedy, gdy ekran zostanie porysowany przez klucze lub inne twarde przedmioty. Należy też pamiętać, że nawet najlepszy i starannie zabezpieczony ekran może nie przetrwać upadku na ziemię, zwłaszcza jeżeli telefon spadnie ekranem do dołu i uderzy w kamyk.

Czy wymiana wyświetlacza jest trudna?

W takich sytuacjach jedynym sensownym rozwiązaniem jest wymiana wyświetlacza, co jednak może okazać się trudne dla osób, które nie mają doświadczenia w naprawianiu telefonów. O ile jeszcze kilka lat temu można było samemu łatwo wymienić baterię, a nawet całą obudowę w telefonie, to obecnie większość nowych modeli na pierwszy rzut oka wygląda na nierozbieralne. Tym samym wymiana jakiegokolwiek elementu wymaga dużego doświadczenia i dostępu do odpowiednich narzędzi. Zawsze jednak można samemu zamówić wysokiej jakości produkt, jakim jest nowy i oryginalny wyświetlacz pasujący do telefonu Samsung, a następnie udać się z nim do serwisu, w którym doświadczony pracownik zajmie się wymianą. 

Jak zamówić nowy wyświetlacz w sklepie internetowym?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że zamawiane wyświetlacze Samsung będą oryginalne, koniecznie sprawdź produkty dostępne w popularnym sklepie internetowym z częściami do smartfonów. Oprócz części do telefonów marki Samsung, dostępne są również elementy do smartfonów wielu innych producentów. Wśród nich są między innymi Apple, Huawei, Xiaomi, Oppo, Realme, Lenovo, LG, Motorola i Nokia. Ze względu na bogatą i zróżnicowaną ofertę mogą pojawić się problemy z zakupem wyświetlacza pasującego do konkretnego modelu, ale w takich sytuacjach profesjonalna obsługa sklepu zawsze stara się pomóc klientom w zakupach. Dodatkowo przy każdym produkcie można znaleźć informację o tym, do jakich konkretnie modeli pasuje dany wyświetlacz lub inna część.