ZOWIE XL2540K – 240Hz popularny monitor e-Sportowy nowej generacji

BenQ ZOWIE XL2540K to kolejny monitor z nowej generacji 240Hz monitorów e-Sportowych.
Nowa, 24,5” szybka matowa matryca Full HD, mniejsza podstawa i większy zakres płynnej regulacji położenia ekranu w połączeniu z funkcjami ochrony wzroku ułatwiają stworzenie komfortowego stanowiska precyzyjnie dostosowanego do przyzwyczajeń gracza. Skuteczność w grze zwiększają funkcje wspomagania widoczności pola walki: Low Blue Light, Color Vibrance, Black eQualizer.
Nowa funkcją XL Setting to Share umożliwia zapis i prostą w obsłudze wymianę ustawień parametrów monitora pomiędzy członkami zespołu, znajomymi czy fanami.
Monitor ma 3 gniazda HDMI 2.0, DP 1,2 i słuchawkowe. Obsługuje standard FreeSync Premium. 

ZOWIE XL2540K dostępny jest już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 1579 zł.
Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

BenQ ZOWIE XL2540K to kolejny monitor z najnowszej generacji monitorów e-Sportowych ZOWIE XL-K. Monitor wyposażono w nowej generacji, szybszą matową matrycę TN Full HD (1920×1080) o jasności 320 nitów i kontraście 1000:1. XL2540K ma matrycę o przekątnej 24,5” (pixel 0,283mm).

XLSetting To Share™to nowa funkcja umożliwiająca szybkie zapisywanie profilu własnych ustawień monitora i udostępnianie go członkom zespołu, innym graczom, znajomym czy fanom. Obsługę funkcji wspomaga bardzo prosty interfejs. Wymiana profili ustawień dostępna jest tylko w monitorach nowej generacji ZOWIE XL-K.

Nowe wzornictwo – większy komfort i bezpieczeństwo – zmniejszona podstawa – w porównaniu z poprzednimi monitorami XL – umożliwia większą elastyczność w dostosowywaniu wzajemnego rozmieszczenia na blacie stołu: monitora, klawiatury i podkładki pod mysz, tak by zapewnić jak największą wygodę i swobodę ruchów w trakcie gry. Nowa podstawa i kolumna umożliwiają także precyzyjną i płynną regulację pochylenia i wysokości ekranu z „pamięcią” 14 poziomów wskazywanych dobrze widocznym markerem, co zapewnia powtarzalność ustawień. Duży zakres regulacji pochylenia matrycy do przodu i do tyłu (-5°+23°) oraz o 45° w prawo i w lewo, a także obrót ekranu o 90° (pivot) do pozycji pionowej ułatwiają dobór najlepszego dla gracza położenia ekranu. Wygodny uchwyt do przenoszenia monitora i sztywna rama dobrze chroni boki ekranu, co jest bardzo przydatne podczas transportu monitora w trakcie turniejów czy wydarzeń LAN party czy BYOC. 

20 stopniowa regulacja jaskrawości (jasności) kolorów – dostępna w menu ekranowym (OSD) pozwala na szybkie i powtarzalne ustawienie jaskrawości (jasności) kolorów, dostosowanej do indywidualnych przyzwyczajeń i preferencji gracza oraz konkretnej gry.

Szybki dostęp do ustawień – nowy, usprawniony interfejs ułatwia dostęp do ustawień OSD (menu ekranowe) eliminując żmudny proces konfiguracji monitora oraz zmianę ustawień w trakcie gry czy pracy.

Opcjonalnie dokupić można Regulowaną osłonę ekranu – ułatwia ona skoncentrowanie się na grze i dodatkowo eliminuje wpływ oświetlenia zewnętrznego na jakość obrazu.

Opcjonalnie dokupić można S-Switch – nowy przełącznik wyposażony w pięć przycisków, co umożliwia dostosowanie i zapis – w jego pamięci – ustawień konfiguracyjnych monitora dedykowanych różnym grom czy pracy. Płynne przełączanie pomiędzy zapamiętanymi ustawieniami monitora – w trakcie gry – jest szybkie i proste. Zapisane w pamięci ustawienia można łatwo przenieść i wykorzystać na innym monitorze np. na treningu czy turnieju.

Dystrybutorami monitorów ZOWIE w Polsce są firmy:
AB S.A., Action S.A., ALSO Polska, ED System Polska Sp. z o.o.

ZOWIE XL2540K
ZOWIE XL2540K
ZOWIE XL2540K
ZOWIE XL2540K – możliwości regulacji

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.