Violectric Chronos – dedykowany do urządzeń przenośnych miniaturowy przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym

Violectric, firma znana z najwyższej klasy elektroniki tym razem ma niezwykle ciekawą propozycję dedykowaną do urządzeń przenośnych takich, jak telefony czy tablety. Violectric Chronos to niewielkich rozmiarów przetwornik cyfrowo-analogowy posiadający zintegrowany wzmacniacz słuchawkowy. To świetnie wykonane i jeszcze lepiej brzmiące urządzenie, które zapewni nam doskonałe brzmienie wszędzie tam, gdzie tylko tego zapragniemy.  

Marka Violectric, wywodząca się z bardzo szanowanej – i to nie tylko na rynku pro-audio – firmy Lake People, doskonale rozumie nowe potrzeby klienta. Niemiecki producent doskonałych i hi-endowych zarazem wzmacniaczy słuchawkowych zauważył, iż w nowych tefefonach i tabletach coraz rzadziej pojawia się standardowe gniazdo słuchawkowe. A to z kolei powoduje, iż nierzadko nasze ulubione i jednocześnie świetnie brzmiące słuchawki muszą przez to zostać w domu. Dlatego też dla wszystkich melomanów w drodze, czy też tych chcących rozwiązań mobilnych, zaprojektowano urządzenie małe gabarytami, a wielkie sercem. Chronos jest mniejszy niż pudełko zapałek, a przy tym kryje w sobie zaawansowane rozwiązania techniczne i całą wiedzę oraz doświadczenie tego uznanego producenta.

Świetne parametry i wsparcie dla gęstych formatów

Violectric Chronos to, pomimo niewielkich rozmiarów, urządzenie bezkompromisowe. Wspiera sygnał PCM aż do formatu 32bity/384kHz oraz sygnał DSD aż do DSD256 (quad-dsd). Jednocześnie, co już stało się niemalże standardem dla firmy Violectric, Chronos posiada doskonałe parametry: dynamikę na poziomie 130 dB oraz odstęp sygnału od zniekształceń wynoszący -115 dB. Jednocześnie pobór mocy jest niemalże pomijalny, mniejszy od 200 mA. Dzięki temu praktycznie nie odczujemy redukcji czasu pracy naszego telefonu bądź tabletu. Co więcej, wbudowany w najnowszy produkt firmy Violectric wzmacniacz słuchawkowy posiada 2 x 30mW mocy, co
w zupełności wystarczy do napędzenia wszystkich słuchawek dokanałowych oraz zdecydowanej większości pozostałych.

Doskonała kompatybilność i precyzja wykonania

Violectric Chronos to także wolnośc wyboru. Czy to urządzenia firmy Apple, czy też te oparte o system Android – Chronos będzie z nimi po prostu działał. I to bez konieczności instalacji dodatkowych sterowników, także w systemie Windows 10. Dodatkowo, aby wyjść na przeciw użytkownikom, firma Violectric daje w komplecie aż trzy adaptery na kablu: USB-C do Micro-USB, USB-C do złącza Lightning oraz USB-C do USB-C. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się doskonałej jakości muzyką od razu po wyjęciu Chronosa z pudełka!

Cena sugerowana przetwornika Violectric Chronos wynosi 999 zł brutto.

Jest on dostępny do przetestowania w sieci sklepów HiFiPro i MP3Store.

Dane techniczne:

Wejscie:                                                                       USB-C
Wspierane formaty audio:                       PCM do 384 kHz, do 32 bitów

Pasmo przenoszenia:                                 20 Hz – 20 kHz, +/- 0.1 dB

Zniekształcenia THD plus szum: -115 dB

Zakres dynamiki (typowy):                      130 dB

Wyjście:                                                                       3.5 mm mini-jack

Moc wyjściowa:                                           2 x 30 mW na 32 omach

                                                                                        2 x 5 mW na 600 omach

Moc pobierana:                                            maksymalnie 200 mA

Dołączone przejściówki:                           Lightning do USB-C

                                                                                        Micro-USB do USB-C

                                                                                        USB-C do USB-C

Violoectric Chronos
Violoectric Chronos – możliwości podłączenia
Violoectric Chronos
Violoectric Chronos – przygotowany do pracy