Nowa generacja monitorów e-Sportowych BenQ ZOWIE XL-K

240Hz ZOWIE XL2546K i 144Hz XL2411K to dwa modele z nowej generacji e-Sportowych monitorów
z nowymi, szybkimi matrycami Full HD, funkcją XL Setting to Share, umożliwiającą wymianę ustawień parametrów monitora pomiędzy graczami i złączami HDMI 2.0 i DP 1.2.
 Nowa linia wzornicza z kompaktową, regulowaną podstawą i kapturem (osłoną ekranu) w połączeniu z funkcjami ochrony wzroku zapewniają komfort gry. Skuteczność w grze zwiększają funkcje wspomagania widoczności pola walki: Low Blue Light, Color Vibrance, Black eQualizer
i wyostrzania obrazu Dynamic Accuracy oraz przełącznik S-Switch do błyskawicznej zmiany trybów pracy monitora.
W Polsce nowe monitory spodziewane są: ZOWIE XL2546K w październiku br. w sugerowanej cenie detalicznej 2399 zł, a XL2411K w listopadzie w cenie 1099 zł.
Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

Pierwszy monitor z rodziny XL, zaprojektowanej wspólnie przez inżynierów BenQ i zespół doświadczonych graczy i entuzjastów Counter-Strike’a, trafił na światowe rynki w 2010 roku. Monitory serii XL szybko zdobyły serca i uznanie graczy, a model XL2546 stał się bardzo często wybieranym monitorem do tworzenia platformy zmagań na profesjonalnych turniejach e-sportowych FPS (First-Person-Shooting).

Prezentowane w dziesiątą rocznicę debiutu serii XL, dwa monitory najnowszej generacji ZOWIE XL-K to przeznaczony dla najbardziej wymagających graczy e-Sportowych i najlepiej wyposażony model 240Hz ZOWIE XL2546K i popularny 144Hz ZOWIE XL2411K.
Obydwa modele mają nowej generacji, szybsze matowe matryce TN Full HD (1920×1080) o jasności 320 nitów i kontraście 1000:1. XL2546K ma matrycę o przekątnej 24,5” (pixel 0,283mm), a XL2411K – 24” (0,276mm).

XLSetting To Share™to nowa funkcja umożliwiająca szybkie zapisywanie profilu własnych ustawień monitora i udostępnianie go członkom zespołu, znajomym czy fanom. Obsługę funkcji wspomaga bardzo prosty interfejs. Wymiana profili ustawień dostępna jest tylko w monitorach XL-K.
Zobacz jak to działa: https://zowie.benq.eu/content/dam/game/en/product/monitor/XL-K_Setting_To_Share/XLSettingto%20Share_Short.mp4

ZOWIE BenQ XL-K
ZOWIE BenQ XL-K – export ustawień

DyAc Dynamic Accuracy i DyAc+ Dynamic Accuracy Plus to funkcje eliminujące rozmycia obrazu w dynamicznych akcjach. Pozwala to graczom precyzyjnie widzieć pozycję celownika i punkty uderzenia, co pomaga w kontroli odrzutu oraz zapewnia niezwykłą przejrzystość i większą płynność ruchu w trakcie gry. DyAc™dostępna jest w XL2411K, a ulepszona jeszcze funkcja DyAc+™ – w modelu XL2546K.  
Zobacz jak to działa: https://zowie.benq.eu/content/dam/game/en/product/monitor/monitor-series/video/what-is-dyac-feature-comp02.mp4

Nowe wzornictwo – większy komfort i bezpieczeństwo – zmniejszona podstawa umożliwia większą elastyczność w dostosowywaniu rozmieszczenia na stole: monitora, klawiatury i podkładki pod mysz, tak by zapewnić jak największą wygodę i swobodę ruchów w trakcie gry. Nowa podstawa i kolumna zapewniają również precyzyjną i płynną regulację pochylenia i wysokości ekranu z „pamięcią” 14 poziomów wskazywanych dobrze widocznym markerem, co zapewnia powtarzalność ustawień. Duży zakres regulacji pochylenia matrycy do przodu i do tyłu (-5°+23°) oraz o 45° w prawo i w lewo, a także obrót ekranu (pivot) do pozycji pionowej znakomicie ułatwiają dobór najlepszego dla gracza położenia ekranu. Wygodny uchwyt do przenoszenia monitora i sztywna rama lepiej chroni boki ekranu, co jest bardzo przydatne podczas transportu monitora w trakcie turniejów czy wydarzeń LAN party czy BYOC.  

Regulowana osłona ekranu – ułatwia skoncentrowanie się na grze i dodatkowo eliminuje wpływ oświetlenia zewnętrznego na jakość obrazu. Jest ona standardowym wyposażeniem monitora XL 2546K, a można ją dokupić do XL2411K.

Szybki przełącznik trybów pracy z wbudowaną pamięcią (S-Switch) – nowy przełącznik jest wyposażony w pięć przycisków, co umożliwia dostosowanie i zapis – w jego pamięci – ustawień konfiguracyjnych monitora dedykowanych różnym grom czy pracy. Pokrętło przewijania umożliwia szybką zmianę ustawień OSD (menu ekranowe) eliminując żmudny proces konfiguracji ustawień monitora. Płynne przełączanie pomiędzy zapamiętanymi ustawieniami monitora – w trakcie gry – jest szybkie i proste. Zapisane w pamięci ustawienia można łatwo przenieść i wykorzystać na innym monitorze np. na treningu czy turnieju. S-Switch jest standardowym wyposażeniem modelu XL2546K, a można go dokupić do XL2411K.
Zobacz jak to działa: https://zowie.benq.eu/content/dam/game/en/product/monitor/XL-K_Setting_To_Share/UI_QuickAccessSettings.mp4

20 stopniowa regulacja jaskrawości (jasności) kolorów – dostępna w menu ekranowym (OSD) pozwala na szybkie i powtarzalne ustawienie jaskrawości (jasności) kolorów, dostosowanej do indywidualnych przyzwyczajeń i preferencji gracza oraz konkretnej gry.

ZOWIE BenQ XL-K
ZOWIE BenQ XL-K – regulowana osłona
ZOWIE BenQ XL-K
ZOWIE BenQ XL-K – widok z tyłu

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.