Klawiatura dedykowana dla gamera – jaka powinna być?

Mechaniczna czy membranowa?

Podstawowym wyposażeniem każdego użytkownika komputera stacjonarnego jest klawiatura. Przeciętny Kowalski raczej nie będzie potrzebował zaawansowanej klawiatury. Sytuacja jednak zmienia się, kiedy to gracz poszukuje nowego sprzętu do swojego zestawu. Klawiatura dla gracza musi cechować się natychmiastową reakcją na kliknięcie, oraz wygodną w obsłudze formą. Do wyboru mam w obecnych czasach wiele rozmiarów i kształtów sprzętu komputerowego. (więcej na stronie: https://www.gram.pl/artykul/klawiatura-mechaniczna-czy-membranowa-jaka-wybrac)

W przypadku wyboru klawiatury gamingowej istotnym aspektem jest dokonanie decyzji pomiędzy klawiaturą mechaniczną, a jej bardziej klasyczną membranową formą. Tutaj każdy gracz powinien samemu dokonać wyboru. Podstawowym parametrem, który wskazuje wyższość klawiatury mechanicznej jest jej żywotność, która czasami jest dziesięciokrotnie większa od membranowego odpowiednika. W dokonaniu decyzji w tej kwestii mogą pomóc nam różnego rodzaju rankingi, czy też fizyczna wizyta w sklepie i bezpośrednie sprawdzenie danego sprzętu.

Rozmiar klawiatury

Akcesoria komputerowe dedykowane dla gamera są obecnie dostępne w wielu rozmiarach. Dzięki temu możemy dobrać je pod nasze osobiste preferencje, ale też pod wielkość naszego stanowiska. Czasami wybór mniejszej formy klawiatury np. pozbawionej klawiatury numerycznej – będzie konieczny ze względu na ilość dostępnego miejsca. Warto jest jednak pamiętać, że tego typu sprzęt nie odbiega jakością od pełnometrażowego odpowiednika.

Wielu profesjonalnych graczy na całym świecie świadomie wybiera mniejsze klawiatury. Powodem może być tutaj łatwość ich transportu, oraz bardziej kompaktowy rozmiar, który ułatwia jej użytkowanie. Podczas wybierania wielkości naszej nowej klawiatury powinniśmy kierować się tym, jakie czynności będziemy wykonywać za jej pomocą. Czasami dodatkowe klawisze będą dla nas wybawieniem, a w innym przypadku będą zupełnie zbędne.

Cena na pierwszym planie

Aspektem, który zawsze bierzemy pod uwagę w czasie wykonywanie zakupów jest cena interesujących nas produktów. W przypadku sprzętu komputerowego rozpiętość cenowa jest bardzo szeroka. Każdy z graczy powinien znaleźć coś dla siebie. Oczywistym faktem jest to, że wraz ze wzrostem ceny, rośnie również jakość danego produktu. Pomimo tego nie powinniśmy omijać sprzętu z niższej półki. W wielu przypadkach będziemy w stanie odszukać np. klawiaturę, która spełni naszego wszystkie oczekiwania, a przy tym zakupimy ją za rozsądne pieniądze.

klawiaturadedykowanadlagamera-jakapowinnabyc