BenQ EW3880R – 38’ zakrzywiony ultra panoramiczny monitor IPS WQHD
do domowej rozrywki

BenQ EW3880R to ultra panoramiczny monitor z rodziny urządzeń do szeroko pojmowanej domowej rozrywki. Ma on 37,5 calową, matową, zakrzywioną – promień krzywizny 2,3 m – matrycę IPS o rozdzielczości 3840×1600 (21:9), jasności 300 nitów, kontraście 1000:1 (DCR 20 000 000: 1) i czasie reakcji 4 ms GtG oraz kątach widzenia 178°/178°. Monitor wyróżnia system audio składający się ze specjalnie zaprojektowanego układu DSP i dwóch 3W treVolo głośników o charakterystyce dostosowanej do instalacji w płaskich ekranach LCD oraz 8W subwoofera.

10-bitowy kolor, HDR 300 i 95% DCI-P3

Matryca IPS o jasności 300 nitów (cd/m2) i 10-bitowa obsługa koloru zapewnia uzyskanie wysokiej jakości obrazu i 95% pokrycia szerokiej palety kolorów DCI-P3. Rozwiązania BenQ HDRi zapewniają zgodność ze standardem HDR10 oraz znacznie lepsze wyświetlanie materiałów korzystających z szerokiego zakresu jasności obrazu – lepsze odwzorowanie szczegółów w najjaśniejszych i najciemniejszych partiach obrazu.

System TreVolo tworzy dźwięk

Doskonałe brzmienie uzyskano wyposażając monitor w specjalnie zaprojektowany system audio składający się z procesora DSP i dwóch 3W głośników i 5W subwoofera treVolo o konstrukcji i charakterystyce dostosowanej do instalacji w bardzo smukłych ekranach LCD. Dodatkowo zdefiniowano fabrycznie tryby dźwiękowe: Cinema, Pop/Live, Dialog/Vocal, Rock/Party i Game dostosowane do różnych rodzajów muzyki czy oprawy dźwiękowej gier i umożliwienie szybkiej zmiany brzmienia.


USB-C wszystko w jednym gniazdku

Podłączenie monitora do np. laptopa poprzez gniazdo USB-C umożliwia przesyłanie jednym kablem sygnału audio, wideo, transmisję danych i zasilanie/ładowanie (do 60W).

Eye-Care oznacza dbałość o wzrok

BenQ Eye-Care to pakiet funkcji zmniejszającej zmęczenia wzroku przy długotrwałym korzystaniu z monitora. W jego skład wchodzi m.in. niemigoczące podświetlanie ekranu – Flicker Free, zmniejszona emisja niebieskiej składowej widma – Low Blue Light, automatyczne dostosowywanie jasności i temperatury barwowej wyświetlanych obrazów do oświetlenia otoczenia – Brightness Intelligence Plus, czy wreszcie unikalna funkcja Color Weakness umożliwiająca komfortową pracę i rozrywkę osobom z wadą wzroku zwaną daltonizmem.   Daltonizm zwany także ślepotą barw jest wadą wzroku polegającą na niezdolności spostrzegania różnic pomiędzy niektórymi lub wszystkimi barwami, które są wyraźnie dostrzegane przez inne osoby. Wada ta powoduje wiele niedogodności w codziennym życiu. Wystarczy wspomnieć tylko złą interpretację sygnalizacji ulicznej, trudności rozróżniania oznaczeń na mapach i wykresach a także koszulek piłkarzy na boisku sportowym. Również w pracy przy monitorze niedogodności te występują w różnym stopniu i dotyczą znacznie większej liczby użytkowników niż nam się wydaje.  

BenQ EW3880R