Astell&Kern ready to Roon

Firma Astell&Kern będąca liderem na rynku odtwarzaczy przenośnych wprowadziła obsługę platformy Roon w swoich dwóch flagowych odtwarzaczach: SP1000 oraz SP2000.

Aktualizacja oprogramowania do wersji 1.31 (dla SP1000) oraz 1.57 (dla SP2000) odbyła się 16-go marca automatycznie przez sieć i wprowadziła funkcjonalność Roon Ready. Oznacza to, że odtwarzacze te mogą łączyć się z Roonem bez konieczności dodatkowej konfiguracji.

Dzięki temu do SP1000 i SP2000 możemy dostarczyć sygnał audio w trybie „bit-perfect” przez sieć i użyć ich, jako głównego źródła dźwięku na przykład w stacjonarnym systemie audio. Jednocześnie mogą one być również odtwarzaczami dla dowolnych zasobów sieciowych, którymi dysponujemy. Oznacza to spójne i zintegrowane środowisko sprzętu stacjonarnego z przenośnym oraz całkowity dostęp do sieciowego contentu.

Warto zaznaczyć, iż takie zastosowanie ma ogromny sens, ponieważ oba odtwarzacze posiadają znakomite przetworniki cyfrowo-analogowe (AKM AK4497EQ w SP1000 oraz AKM AK4499EQ w SP2000) wraz ze starannie zaprojektowaną i doskonale brzmiącą sekcją audio. A to z kolei sprawia, że mogą one śmiało konkurować pod względem jakości dźwięku z wieloma urządzeniami stacjonarnymi najwyższej klasy.

Platforma Roon to na chwilę obecną wiodące rozwiązanie w zakresie streamingu audio, zoptymalizowane pod kątem brzmienia, oferujące najlepszy komfort użytkowania, elastyczność i obsługę funkcjonalności „multi-room”. Wsparcie dla platformy Roon to istotny krok do przodu i ukłon w stronę użytkownika od producenta, który od zawsze wyznaczał nowe standardy w zakresie przenośnych odtwarzaczy audio najwyższej klasy.

Można zatem spodziewać się , że kolejne flagowce spod znaku AK będą również wspierać oprogramowanie Roon.

Astell&Kern ready to Roon

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Polecana książka

    • książka Tajniki warsztatu legendarnego copywritera (Wersja elektroniczna (PDF))