Nowa aplikacja Sonos S2 już dostępna

Nowa aplikacja Sonos S2 jest już dostępna do pobrania. Za jej pomocą będzie można obsługiwać większość produktów marki oraz trzy nowe modele, które od 10 czerwca zaczną trafiać do pierwszych użytkowników.

Oprócz wsparcia dla Sonos Arc, Five oraz Sub (Gen 3), użytkownicy aplikacji mogą liczyć na nowe funkcje, rozszerzone opcje personalizacji i aktualizacje ułatwiające obsługę. Sonos S2 zapewnia wsparcie dla technologii audio o wyższej rozdzielczości przy odtwarzaniu muzyki lub korzystaniu z kina domowego (np. Dolby Atmos w przypadku Sonosa Arc).

Aplikacja S2 jest wymagana do obsługi Sonos Arc, Five oraz Sub (Gen 3). Kompatybilne z nią są też wszystkie pozostałe modele Sonos z wyjątkiem Zone Players, CR200, Bridge, Connect (Gen 1), Connect Amp (Gen 1) oraz Play:5 (Gen 1).

Posiadacze tych urządzeń Sonos mają następujące możliwości:

Tylko urządzenia S1

Użytkownicy posiadający w domu starsze, niezgodne z nowym systemem urządzenia Sonos, nie zostaną poproszeni o zainstalowanie nowej aplikacji i wciąż będą mogli kontrolować wszystko w ramach aplikacji S1. Jej ikona będzie widoczna pod nazwą Sonos S1, a działanie i jakość dźwięku nie ulegną zmianie.

Sonos wciąż będzie zapewniał poprawki błędów i łatki bezpieczeństwa. Firma zagwarantuje we współpracy z partnerami, że usługi dźwiękowe i głosowe będą działać w ramach starego systemu tak długo, jak tylko możliwe. Do systemu S1 nie będzie jednak można dodać debiutujących w czerwcu modeli oraz kolejnych, nowych produktów Sonos, które pojawią się w przyszłości.

Zgodne tylko z S1 pozostają modele: Zone Players, CR200, Bridge, Connect (Gen 1), Connect Amp (Gen 1) oraz Play:5 (Gen 1). Wszystkie pozostałe urządzenia Sonos współpracują z aplikacją S2.

Opcje dla domów, w których zainstalowane są stare i nowe urządzenia

Użytkownicy posiadający zarówno urządzenia zgodne tylko z S1 oraz te kompatybilne z S2, chcąc nadal z nich korzystać, a jednocześnie dodać urządzenia Arc, Five lub Sub (Gen 3), mogą podzielić swój system domowy na dwie niezależne części. Ta decyzja wymaga jednak pewnych kompromisów – więcej informacji można znaleźć tutaj: https://support.sonos.com/s/article/4824?language=en_US  

Możliwa jest również zamiana produktów S1 na odpowiadające im urządzenia S2. Sonos oferuje 30% zniżki dla klientów, którzy zdecydują się na ten krok w ramach programu Trade Up.

Tylko urządzenia S2 w systemie

Jeśli wszystkie posiadane produkty są zgodne z nowym systemem, użytkownicy już dzisiaj mogą pobrać i zacząć korzystać z aplikacji Sonos S2 Controller. W App Store i Sklepie Play nowa aplikacja S2 nosi nazwę „Sonos”.

Dotychczasowa aplikacja jest zastępowana poprzez pobranie nowej. Istniejący system Sonos automatycznie zaktualizuje się do wersji S2.

Sonos S2
Sonos S2
Sonos S2
Możliwości Sonos S2

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.