Mobilne skanery od Brothera

Firma Brother wprowadza na rynek dwa modele przenośnych skanerów – jednostronny DS-600 i dwustronny DS-700D. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, wykonanie wysokiej jakości skanu dokumentów – od wizytówek po faktury – możliwe jest w dowolnym miejscu.  

Urządzenia z serii DS to niewielkie i niezwykle lekkie skanery mobilne. Maksymalna  rozdzielczość skanowania to 600×600 dpi, a głębia koloru to 24 bity. Urządzenia mogą skanować dokumenty mierzące od 76mm szerokości i 50mm długości do 216 mm szerokości  i 356mm długości. Skanery są zasilane przez kabel USB podłączony do komputera, więc nie trzeba szukać dla nich dodatkowego gniazdka. W trybie uśpienia zużywają jedynie 0.01W oraz 2.3W podczas skanowania.

 Model DS-600 waży zaledwie 315 g, a jego wymiary to 39 mm wysokości, 50 mm głębokości oraz 282 mm szerokości. Urządzenie pozwala na skanowanie 3 stron na minutę w kolorze i  5 stron na minutę w trybie mono. Model DS-700D waży 603g, a jego wymiary to 54mm wysokości, 76mm głębokości i 319mm szerokości. Urządzenie skanuje dwustronnie z prędkością 1,5 strony na minutę w kolorze i 5 stron na minutę w trybie mono.

Dołączone do skanerów oprogramowanie DSmobileSCAN II pozwala w łatwy sposób zapisać dokumenty w formacie PDF, JPG lub TIFF. Możliwe jest też utworzenie jednego pliku PDF z wielu zeskanowanych dokumentów za pomocą oprogramowania Presto! Page Manager. Dodatkowo do modelu DS-700D dołączone zostało oprogramowanie „NewSoft Presto! BizCard”, dzięki któremu dane z zeskanowanych wizytówek można dodać bezpośrednio do książki adresowej w oprogramowaniu Outlook i innych systemów do zarządzania kontaktami . Oprogramowanie działa zarówno z systemem Windows, jak i z systemem Mac OS.

Przy zakupie urządzenia dołączona zostaje torba ochronna, która ułatwia przenoszenie skanera.

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.