Język Java – jak można nauczyć się programować w tym języku?

Na rynku dostępnych jest wiele języków programowania. Z tego powodu spora część osób zastanawia się, który wybrać. Jednym z bardziej polecanych jest język programowania Java. Warto bliżej dowiedzieć się na czym polega, a także jak można się go nauczyć.

 

O języku programowania Java

Java to język programowania stworzony i wprowadzony do użytku wraz z platformą do tworzenia oprogramowania komputerowego przez firmę Sun Microsystems po raz pierwszy w 1995 roku. Java wyróżnia się przede wszystkim prostotą, bezpieczeństwem użytkowania i niezawodnością. Jest językiem tworzenia programów źródłowych kompilowanych do kodu bajtowego. Podstawowe rozwiązania zostały zaczerpnięte z języka programowania C++ i Smalltalk.

Główne zalety języka

Język programowania Java jest od lat udoskonalany przez szerokie grono specjalistów. Dzięki temu posiada wszystkie potrzebne funkcjonalności. Jest językiem obiektowym. Wiele osób zwraca uwagę na fakt, że tym samym łatwiej jest się go nauczyć osobom początkującym niż na przykład Pascala. Język Java jest w pełni uniwersalny. Wszystko to dzięki niezależności od platformy. W Javie można napisać program zarówno na telefon komórkowy, jak i na komputer. Jedną z najważniejszych zalet jest jego prostota. Wszystkie zapisy są łatwe do zrozumienia i bardzo logiczne. Nie ma sensu również przejmować się opiniami, jakoby Java była wolna. Do optymalnej szybkości działania wystarczy dobranie odpowiedniej aplikacji.

Rynek pracy

Analizy serwisów gromadzących oferty pracy jednoznacznie wskazują, że na rynku wciąż bardzo poszukiwani są programiści. Wśród zainteresowań firm prym wiedzie właśnie język Java. Starsi programiści zarabiają średnio prawie 7 tysięcy złotych netto miesięcznie. Pracowników brakuje, ponieważ od kilku lat panuje moda na języki takie jak C++. Tym samym warto pomyśleć o dokształceniu się, ponieważ jest to szansa na polepszenie swojej sytuacji zawodowej. Kurs Java pozwala w krótkim czasie zdobyć kompletną wiedzę i rozpocząć pracę.

Przykładowa oferta kursu stacjonarnego Java

Najlepszym sposobem na poznanie języka programowania Java jest udział w intensywnym kursie stacjonarnym od podstaw. Podczas szkolenia omówione zostaną między innymi takie zagadnienia jak programowanie strukturalne, programowanie obiektowe, Java, bazy danych, SQL, XML czy JSON. Uczestnik sam może wybrać poziom natężenia – spotkania odbywają się w tygodniu lub w weekendy. Czas trwania obejmuje 80 godzin szkolenia w trakcie kursu i 40 godzin samodzielnej pracy w domu z przygotowanymi materiałami. Kursy odbywają się w wielu miastach na terenie całego kraju. Warto zaznaczyć, że wziąć udział w szkoleniu może każdy. Nie ma tu rekrutacji ani szczególnych wymagań.

Zalety wyboru kursu Java

Udział w kursie pozwala w krótkim czasie zdobyć wiedzę potrzebną do rozpoczęcia pracy w zawodzie. Każdy, kto myśli o karierze w tej dziedzinie, powinien poznać nie tylko sam język programowania, ale również technologie informatyczne, a także nauczyć się sprawnego poruszania w środowisku IT i nabyć umiejętności praktyczne z zakresu tworzenia kodu. Na własną rękę trudno byłoby osiągnąć wszystkie punkty. Obejmuje je kurs, który jest prowadzony przez doświadczonych specjalistów z dziedziny, co daje gwarancję efektów.

Metoda nauczania

Kurs Java oparty jest na metodzie Bootcamp-u. Słowo z angielskiego oznacza „ekstremalny trening”, który w armii amerykańskiej robi z rekrutów prawdziwych wojskowych, gotowych do walki od razu. W dziedzinie programistyki chodzi o intensywne programy kształcenia nastawione na praktykę. Podczas szkolenia kursant ma zapewnioną małą grupę i przyjazną atmosferę. Główny nacisk kładziony jest na praktykę i możliwość indywidualnego kontaktu z trenerem, który na bieżąco tłumaczy niezrozumiałe kwestie czy pomaga w rozwiązaniu problemów. Nie ma tu miejsca na zbędne wykłady teoretyczne. Między blokami zorganizowana jest przerwa, w czasie której w domu wykonuje się zadane przez trenerów ćwiczenia pozwalające na usystematyzowanie wiedzy i przećwiczenie jej wykorzystania w praktyce.

kurs-java

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.