Eco Smart – czyli Twój ekologiczny dom w smartphonie

Sformułowanie „bez telefonu jak bez ręki” towarzyszy nam na co dzień, już od 20 lat. Za pomocą telefonu piszemy maile, kontaktujemy się z bliskimi, pracujemy, robimy zdjęcia oraz nagrywamy filmy. Rozwój technologii sprawił, że urządzenie to z pozycji narzędzia do komunikacji, urosło do rangi centrum dowodzenia. Dzięki aplikacjom możemy zdalnie robić zakupy, wezwać taksówkę, a także… sterować oświetleniem czy ogrzewaniem w naszym domu. Brzmi zaskakująco? Poznajcie technologię rozwijaną przez markę EcoReadyHouse (ERH).

 

Technologia Eco Smart

ERH, wychodząc naprzeciw kształtującym się na rynku trendom, opracowała autorską technologię Eco Smart, której jednym z filarów jest nowoczesna instalacja elektryczna oparta na światowym standardzie KNX. Umożliwia ona zdalne zarządzanie funkcjami domu poprzez aplikację CubeVision. Połączenie wszystkich systemów elektrycznych znajdujących się w domu na poziomie urządzenia mobilnego, pozwala sterować w wygodny sposób m.in. światłem, ogrzewaniem, czy pozycją żaluzji,
w każdym pomieszczeniu osobno, i to nawet z najdalszych zakątków świata.

Za sprawą CubeVison możliwe jest zarządzanie powyżej wspomnianymi funkcjami z poziomu smartphona, tabletu albo komputera. Aby nawiązać „połączenie z domem”, potrzebny jest zaledwie dostęp do Internetu oraz przeglądarka stron www (w przypadku komputera). Rozwiązanie to minimalizuje także liczbę pilotów sterujących poszczególnymi urządzeniami. Co więcej, wizualizacja CubeVision jest personalizowana. Dzięki możliwości wgrania zdjęć pomieszczeń i ich układu – system staje się bardziej intuicyjny, a co za tym idzie, sterowanie odpowiednimi systemami jest wygodne oraz nie zajmuje dużo czasu.

Warto dodać, że CubeVision dostosowuje się do preferencji każdego domownika – interfejs wyświetla tylko najczęściej używane przez daną osobę funkcje.

Czy technologia Eco Smart wiąże się z większym zużyciem prądu elektrycznego?

Drugi filar technologii Eco Smart to sama konstrukcja budynku, która m. in. dzięki prostocie bryły, dużej liczbie szklenia po południowo-zachodniej stronie działki czy zastosowaniu odnawialnych źródeł energii takich jak panele fotowoltaiczne i pompy ciepła, powoduje, że zużywa on niewiele energii. Szacuje się, że eksploatacja domów ERH jest około osiem razy tańsza od tych wykonanych tradycyjnymi metodami.

Dzięki systemowi KNX, który zdecydowaliśmy się wprowadzić do oferty EcoReadyHouse, nasi klienci zyskują niespotykany dotychczas komfort – powiedział Bartłomiej Szejny, Prezes Procyon Sp. z o. o., właściciel marki EcoReadyHouse. – Ponadto właściciele zyskują także poczucie bezpieczeństwa – o każdej porze dnia i nocy, z każdego miejsca, z każdego urządzenia z przeglądarką i połączeniem internetowym, mogą zarządzać swoim domem.

Więcej informacji nt. marki EcoReadyHouse oraz technologii Eco Smart, dostępnych jest na stronie www.ecoreadyhouse.pl .

ekologiczny-dom-erh

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.