Cooler Master Ergostand IV – podstawka chłodząca dla laptopów

W laptopach montowane są coraz silniejsze procesory, bardzo wydajne karty graficzne i nośniki SSD. Każdy z tych podzespołów wydziela znaczne ilości ciepła, a skuteczne ich odprowadzanie często wykracza poza możliwości układu chłodzenia samego laptopa. Zbyt wysoka temperatura jednostki może powodować wyłączanie się, a z czasem uszkodzenie sprzętu.

Podstawka Cooler Master Ergostand IV ma zapobiegać podobnym sytuacjom. Pod jej perforowaną powierzchnią znajdują się dwa duże (140 mm średnicy) wentylatory, które kręcą się z prędkością sięgającą 1400 obrotów na minutę. Wytworzony w ten sposób ruch powietrza znacząco poprawia warunki termiczne panujące w środku komputera.

Chłodzenie to jednak nie wszystko. Cooler Master Ergostand IV pozwala na podniesienie laptopa, a tym samym uzyskanie bardzo korzystnego rezultatu: ergonomicznego środowiska pracy, pomimo pracy na laptopie. Mało kto o tym pamięta, ale laptopy nie sprzyjają komfortowi pracy. Z racji ich rozmiarów i sylwetki musimy się nad nimi dość silnie pochylać, wręcz garbić. Z podstawką Cooler Mastera można dopasować wysokość, na której znajduje się tylna krawędź komputera, a tym samym także ekran.

W wielu laptopach spotykamy się z niedoborem gniazd USB, dlatego producent postanowił wyposażyć Ergostand IV w hub USB. W ten sposób zyskujemy cztery dodatkowe pełnowymiarowe porty USB 2.0 (typ A). Fani iluminacji znajdą też coś dla siebie. Ergostand IV posiada bowiem delikatny pasek podświetlenia LED, który znajduje się na dolnej krawędzie podstawki.

Produkt wyceniono na 149 zł.

Specyfikacja:

– maksymalna wielkość laptopa: 17”
– liczba wentylatorów: 2
– wielkość wentylatorów: 140 mm
– prędkość obrotów wentylatorów: 700 – 1400 obr/min (+/- 200)
– maksymalna głośność wentylatorów: 29 dB
– gniazda USB: USB 2.0 x 4, Mini x 1, Micro x 1
– zasilanie: USB 5V DC dostarczane do MicroUSB lub MiniUSB
– podświetlenie: LED, niebieskie
– wymiary: 370 x 265 x 40 mm

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.