BLOGERSI – film o sile Internetu

Czy blogerzy mają władzę? Czy wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością? W jaki sposób blogerzy mogą zmieniać świat? „Mam bloga i nie zawaham się go użyć” – to hasło jednego z bohaterów filmu, który jest „całodobowym” blogerem.

Autorzy filmu skupili się głównie na jednym wymiarze blogowania – potęgi Internetu i publikowanych w nim materiałów. W filmie występują blogerzy, znani publicyści, dziennikarze. W filmie nie zobaczymy domowych pieleszy, nie zajrzymy do garnków blogerów – z jednym wyjątkiem…

Wraz z coraz szerszym dostępem do Internetu, powstaje pytanie o znaczenie i popularność blogów, stron www, jakichkolwiek treści publikowanych w cyberprzestrzeni. Wielu blogerów jest czytanych przez tysiące internautów, wielu z nich ma czytelników więcej, niż niejedna lokalna gazeta. Czołowi polscy politycy zaczęli spotykać się z blogerami, Prezydent Barack Obama podczas swojej krótkiej wizyty w Polsce zgodził się na udzielenie tylko jednego jedynego wywiadu, właśnie blogerowi.

Kto jest blogerem? Nie tak łatwo o definicję – coraz więcej z nas coś publikuje w sieci – teksty, zdjęcia, komentarze, filmy… A może samo określenie „blogowanie” jest już historią i dzisiaj jest to po prostu… korzystanie z sieci i jej mimowolne współtworzenie?

Odwiedź też oficjalną stronę filmu Blogersi.

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.