3 premierowe drukarki z serii EcoTank do druku A3+

W ofercie firmy Epson pojawiły się 3 nowe urządzenia typu 4w1 z serii EcoTank, które oferują niezwykle wydajny i oszczędny druk w formacie A3+. Dwa z nich, czyli Epson L14150 i L15150, powstały z myślą głównie o domowych użytkownikach. Z kolei L15160 doskonale sprawdzi się środowiskach pracy wymagających większego obłożenia zadaniami z zakresu druku w formatach A3 i A4.

Model L14150 to drukarka obsługująca format A3+ przeznaczona do szybkiego i przede wszystkim taniego druku w warunkach domowych. Tak jak we wszystkich modelach korzystających z technologii EcoTank kartridże zastąpiono dużymi pojemnikami na atrament, co pozwala radyklanie zmniejszyć koszty eksploatacji  (średnio o 90%). Z kolei niezawodna głowica drukująca PrecisionCore zapewnia druk z prędkością 17 str./min.

Nowy model wyposażony jest w rozbudowany zestaw podajników, które wyraźnie usprawniają wykonywanie zadań związanych z drukowaniem, kopiowaniem, skanowaniem czy faksowaniem. Oprócz tylnego podajnika obsługującego format A3+, dostępne są także moduły na 250 arkuszy oraz ADF na 35 arkuszy w formacie A4.

Drukarka wyposażona jest również w duży kolorowy wyświetlacz (6,8 cm przekątnej). Z kolei komunikacja Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Ethernet pozwalają na wysyłanie dokumentów do druku m.in. bezpośrednio z urządzeń mobilnych – aplikacja Epson iPrint dostępna jest na systemy Android oraz iOS. Co więcej, okres gwarancyjny (podobnie jak w przypadku pozostałych dwóch premierowych drukarek oraz wszystkich modeli EcoTank) poza ochroną na 50 tys. wydruków, na stronie www.epson.pl/gwarancjanadrukarki można wydłużyć ze standardowego roku, aż do 36 miesięcy

Epson L14150
Epson L14150

Modele L15150 i przeznaczony do firm L15160 to nieco większe urządzenia zaprojektowane z myślą o jeszcze większej wydajności z wykorzystaniem pigmentowych atramentów, które zapewniają całkowita odporność na wilgoć i rozmazanie. Modele posiadają zestaw podajników o łącznej pojemności 550 arkuszy (2 x 250 z przodu i 1 x 50 z tyłu) oraz ADF na 50 arkuszy, w efekcie pozwalając na ekspresowe realizowane zadań, w tym drukowanie, faksowanie, skanowanie, kopiowanie w formacie A3+.

Oba urządzenia oferują wydruk z prędkością 25 str./min (model L15160 także w kolorze), przy czym pierwszą stronę otrzymujemy po upływie zaledwie 5,5 sekundy. Co więcej, wydajność pracy usprawnia także funkcja druku obustronnego, natomiast wydajny skaner A3+ zapewnia szybką, dwustronną archiwizację dokumentów w rozdzielczości 300 lub 600 dpi. Podobnie jak w przypadku L14150 zarówno L15150, jak i L15160 wyposażono w komunikację Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Ethernet. Co więcej, wygodną obsługę zapewnia ekran dotykowy o przekątnej aż 10,9 cm. Warto dodać, że premierowe modele objęte są  gwarancją na 150 tys. stron.

Epson L15150
Epson L15150

„Wprowadzając na rynek 3 nowe urządzenia typu 4 w 1 oparte na zapewniającej  najniższe koszty eksploatacji technologii EcoTank, oferujemy naszym klientom bezkonkurencyjne niski koszt pracy z dokumentami w formacie A3+. Wszystkie modele wyposażone są w głowicę drukującą PrecisionCore znaną dotąd z wysokowydajnych drukarek biznesowych, która nie generuje ciepła i zapewnia wyjątkowo szybki druk. Z kolei duże pojemniki oraz zapas atramentu pozwalający wydrukować do 7500 stron czarno-białych oraz 6000 stron kolorowych radykalnie obniżają koszty, sprawiając, że premierowy sprzęt należy do najbardziej oszczędnych w swojej klasie” –  powiedziała Magdalena Ośka, Senior Sales Manager Transactional w Epson.

Epson L15160
Epson L15160

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.