GeForce GTX 690: niereferencyjne karty z GPU Kepler pojawią się na targach Computex 2012

Na czerwcowych targach Computex 2012 w Tajpej można spodziewać się niestandardowych wersji kart graficznych GeForce GTX 690. Modele te pracować będą z podniesionymi taktowaniami oraz zostaną wyposażone w niereferencyjne chłodzenie.

Co prawda duża liczba producentów kart graficznych zdecydowała się na wydanie modelu GeForce GTX 690, ale niestety wszystkie wersje prezentują się dokładnie tak samo. O ile brak akceptacji na zmianę chłodzenia lub fabryczne przyspieszenie można zrozumieć, to zakaz umieszczenia firmowej naklejki (jak to zazwyczaj bywa w przypadku modeli referencyjnych) już raczej nie.

Warto również zaznaczyć, iż w tym przypadku mamy do czynienia z kartą dwuprocesorową, a jak wskazują przykłady z poprzednich lat (GeForce GTX 295 i GTX 590), poszczególni producenci raczej niechętnie przystępują do modyfikowania takich konstrukcji. Okazuje się jednak, że wkrótce prawdopodobnie pojawią się niestandardowe 690-tki.

Nieoficjalnie informacje wskazują, iż prezentacja takich modeli może nastąpić na zbliżających się targach Computex 2012, które odbędą się między 5 a 9 czerwca w tajwańskim Tajpej. Poniekąd informację tę potwierdza tajemnicza zapowiedź firmy EVGA.

W tym przypadku najpewniejsza jest wersja z serii Hydro Copper, a więc przystosowana do chłodzenia cieczą. Niewykluczone, że będzie ona pracowała z podniesionymi taktowaniami.

Być może kolejną niestandardową kartę zaprezentuje firma ASUS. Najbardziej prawdopodobny jest tutaj elitarny model MARS III, czyli następca poprzednich 2-rdzeniówek z serii ROG (Republic of Gamers) – MARS i MARS II. Jeżeli karta ta rzeczywiście się pojawi, to należy oczekiwać od niej zwiększonych taktowań, efektownego chłodzenia oraz rozwiązań skierowanych dla wymagających overclockerów.

Źródło: WCCFTech, ComputerBase, EVGA, KitGuru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Polecana książka

    • książka Bogać się, kiedy śpisz (Wersja audio (Audio CD))