TP-Link TL-WA1201: Punkt dostępowy WiFi do małego biura, restauracji czy pensjonatu.

TP-Link wprowadza do oferty nowy punkt dostępowy WiFi AC1200 TL-WA1201. W urządzeniu zaimplementowano kilka rozwiązań typowych dla biznesowych Access Pointów, dzięki czemu świetnie sprawdzi się ono do budowy wydajnej i bezpiecznej sieci w małym biurze, kawiarni, pensjonacie, restauracji czy innym punkcie usługowym.

TP-Link TL-WA1201 pracuje w standardzie 802.11ac (WiFi 5) i oferuje łączną przepustowość 1200Mb/s w dwóch pasmach – do 867Mb/s w paśmie 5Ghz i do 300Mb/s w paśmie 2,4GHz. Zastosowana w nim technologia  MU-MIMO zapewnia jednoczesną transmisję danych do wielu urządzeń, co przekłada się na dwukrotnie wyższą wydajność sieci. Dzięki temu punkt dostępowy idealnie sprawdzi się nawet w sieciach z dużą ilością użytkowników. Za zasięg nowego Access Pointa TP-Link odpowiadają 4 zewnętrzne anteny o dużej wydajności, wspierane przez technologię Beamforming, która ukierunkowuje sygnał WiFi do połączonych urządzeń w celu zapewnienia stabilnego połączenia. Urządzenie zostało wyposażone
w gigabitowy port Ethernet.

Administratorzy biurowych sieci szczególnie docenią możliwość utworzenia do czterech odseparowanych od siebie sieci bezprzewodowych (SSID) powiązanych z VLAN-ami. Dzięki temu rozwiązaniu możemy wydzielić poszczególnym działom w firmie dostęp do określonych zasobów sieciowych, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo całej sieci. Punkt dostępowy TL-WA1201 umożliwia również stworzenie sieci dla gości z logowaniem przez stronę powitalną. Funkcja ta szczególnie przypadnie do gustu właścicielom kawiarni, restauracji czy innych punktów usługowych. Dzięki niej można kierować komunikaty marketingowe do gości korzystających z Internetu oraz skutecznie budować świadomość marki. Dużym atutem urządzenia jest obsługa pasywnego PoE, która umożliwia zasilenie urządzenia  oraz jednoczesną transmisję danych za pomocą jednego kabla sieciowego. To rozwiązanie  znacznie ułatwia instalację punktów dostępowych i  obniża jej koszty. Dzięki zaczepom na spodzie obudowy, TL-WA1201 można również zamontować na ścianie. W zestawie wraz z Access Pointem znajdziemy klasyczny zasilacz sieciowy oraz injector PoE.

TP-Link TL-WA1201 to uniwersalne urządzenie.  Dzięki trybom pracy  jako wzmacniacz sygnału i klient umożliwia proste zestawienie połączenia bezprzewodowego w miejscach, w których nie ma możliwości położenia okablowania strukturalnego.

Punkt dostępowy TL-WA1201 jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 220 zł i objęty został 3-letnią gwarancją producenta.

TL-WA1201
TL-WA1201

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.