Test Mercusys MW300RE

W bieżących czasach uzyskaliśmy możliwość dostępu do internetu praktycznie w każdym miejscu. Czasami jednak warunki lokalowe utrudniają z niego korzystanie. Dobrze zbrojona ściana w mieszkaniu potrafi zmniejszyć siłę sygnału o ponad 80%. Masz na routerze transfer do 100 Mbit/s a w konkretnym pomieszczeniu spada poniżej 20 Mbit/s nie mówiąc już o wielkości pingu. Oczywiście można okablować całe mieszkanie i transfery będą odpowiednie ale nie zawsze się to udaje. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie wzmacniacza sygnału. Dzięki uprzejmości firmy mamy możliwość przetestowania ich wzmacniacza Mercursys MW300RE.

Po wydobyciu z opakowania zobaczyłem jak wygląda rozwiązanie Mercusys na słabe transfery w sieci.

Mercusys MW300RE
Mercusys MW300RE – zanim wydostał się na świat
Mercusys MW300RE
Mercusys MW300RE – urządzenie i papiery od producenta.

W zestawie dostajemy urządzenie – wzmacniacz Mercusys MW300RE, kartę gwarancyjną oraz krótkie instrukcje instalacji w kilkunastu językach. W przeciwieństwie do innych rozwiązań ten model posiada 3 zewnętrzne anteny. Zobaczymy czy to coś daje w praktyce.

Zaczynamy.

Zacząłem nietypowo bo od przeczytania krótkiej instrukcji 🙂 Producent podawał jakiś „dziwny” sposób podłączenia do sieci domowej jakby to był co najmniej router – logowanie na stronie, ustalanie haseł itd. Na szczęście okazało się, że jest możliwość wykorzystania technologii WPS. Przycisk i po chwili wzmacniacz pracował w sieci domowej. Może to nie jest najbezpieczniejszy sposób, ale zdecydowanie najszybszy. Dla ostrożniejszych pozostawiam sposób traktowany przez producenta jako podstawowy.

Mercusys MW300RE
Mercusys MW300RE – po wpięciu do gniazdka elektrycznego
Mercusys MW300RE
Mercusys MW300RE – już działa w sieci

Test.

Właściwie nie bardzo jest tu co pisać. Po prostu domowa sieć zaczęła być dostępna w całym mieszkaniu – od kuchni poprzez wszystkie pokoje do łazienki. Transfery zbliżone do wartości oferowanej przez dostawcę. I nareszcie można było grać wszędzie 🙂

Podsumowanie recenzji Mercusys MW300RE.

Przeznaczeniem Mercusys MW300RE jest poprawianie jakości sygnału sieciowego. I to spełnia w sposób właściwy. Jeżeli masz z tym problem w swojej sieci to może być dla Ciebie rozwiązanie. Jeżeli oczywiście znajdziesz u siebie gniazdko elektryczne do podpięcia Mercusys MW300RE w odpowiednim miejscu i wysokości.