Recenzja kamery TP-Link Tapo C200.

Elektronika wcisnęła się już mocno w nasze życie. W wielu przypadkach stanowi to dla nas ułatwienie codzienności. Dzięki uprzejmości firmy TP-Link mam możliwość przetestowania domowej obrotowej kamery WiFi TP-Link Tapo C200. Zobaczmy więc czy to rzeczywiście ułatwienie czy tylko gadżet.

Zaczynamy.

Kamera dotarła do nas w firmowym standardowym opakowaniu, które już po chwili pokazało swoją zawartość.

kamera TP-Link Tapo C200
kamera Tapo C200 jeszcze w opakowaniu
kamera TP-Link Tapo C200 zawartosc zestawu
kamera TP-Link Tapo C200 zawartość zestawu

Jak widać producent zadbał nawet o wkręty do zamocowania u sufitu. Sama kamera ma niewielkie rozmiary a tworzywo z którego została wykonana wygląda na dobrej jakości.
Zgodnie z krótką instrukcją dołączoną do kamery wystarczy pobrać oprogramowanie na smartfona i można działać.
Pobrałem program Tapo Camera na swój telefon (Android) i uruchomiłem jego instalację.Podczas instalacji program połączył się z kamerą, udostępnił jej dostęp do domowego internetu oraz zarejestrował produkt na stronie producenta TP-Link. Rzeczywiście trwało to moment. I kamera gotowa była do monitoringu. Dane o możliwościach kamery Tapo C200 można znaleźć na stronie producenta.

Oprogramowanie Tapo Camera pracuje w języku polskim, więc nie ma żadnych problemów podczas korzystania z jego funkcjonalności. Poniżej kilka zrzutów ekranu smartfona podczas korzystania z Tapo Camera.

Tapo Camera
Tapo Camera – menu
Tapo Camera
Tapo Camera – ustawienia

A później to już była sama przyjemność. Kamera robi dobre zdjęcia, także w nocy z wykorzystaniem podczerwieni.

Tapo Camera foto dzienne
Tapo Camera – obraz dzienny
Tapo Camera foto nocne
Tapo Camera – obraz nocny
zdjecie z kamery TP-Link Tapo C200
zdjecie z kamery TP-Link Tapo C200

Potrafi również nagrać film w rozdzielczości FHD, choć tylko 15 klatek na sekundę. Myślę, że do celów jakich jest wykorzystywana ta jakość zupełnie wystarczy.
Dzięki czujnikowi ruchu potrafi zareagować na wszelkie poruszenia w pomieszczeniu i powiadomić zgodnie z ustawieniami – poczynając od sygnału dźwiękowego, a kończąc na powiadomieniach poprzez internet. Dzięki wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi można porozumiewać się z osobami będącymi w pobliżu kamery Tapo C200.
Kamera pracowała w domu przez kilka dni testu. Nie pojawiły się żadne problemy. Myślę, że kamera Tapo C200 doskonale sprawdzi się w domu. Może służyć do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkania, do sprawowania zdalnej opieki nad małym dzieckiem czy osobą starszą bądź schorowaną.
Uważam, że domowa obrotowa kamera WiFi TP-Link Tapo C200 to dobry wybór do zastosowań domowych.