Razer Kraken X – ultralekkie słuchawki do całodniowych sesji grania

Dźwięk przestrzenny 7.1 staje się standardową funkcją wszystkich gamingowych  zestawów słuchawkowych Razera, w tym podstawowych modeli, takich jak Razer Kraken X.

Firma Razer, wiodąca na świecie marka lifestylowa dla graczy, zaprezentowała dzisiaj gamingowe słuchawki – Kraken X. Ich ultralekka konstrukcja, wysoki komfort użytkowania oraz dźwięk przestrzenny 7.1 powodują, że sprawdzą się one doskonale podczas wielogodzinych sesji grania. I to bez konieczności głębokiego sięgania do kieszeni.

Razer poinformował także, że wszystkie zestawy słuchawkowe wprowadzane na rynek, począwszy od 2019 roku, będą oferować dźwięk przestrzenny.

RAZER KRAKEN X

Słuchawki Kraken X zaprojektowano z myślą o zapewnianiu najwyższego komfortu przez cały dzień.

Poważnie, przez cały dzień.

Krakeny X charakteryzują się nową, przeprojektowaną konstrukcją, obniżającą ich wagę do zaledwie 250 gramów, co czyni z nich jedne z najlżejszych słuchawek gamingowych na rynku. W połączeniu z miękkimi poduszkami wypełnionymi pianką z pamięcią kształtu, specjalnymi kanałami na nauszniki okularów oraz regulowanym pałąkiem, Krakeny X stają się niezwykle wygodnym zestawem słuchawkowym do grania.

Dźwięk w grach nie może być kompletny bez systemu 7.1. Od teraz nawet niedrogie słuchawki Kraken X będą wyposażone w dźwięk przestrzenny 7.1 – w przeciwieństwie do budżetowych headsetów konkurencji, cechujących się wyłącznie dźwiękiem stereo. Oprogramowanie wspierające system 7.1 zapewnia precyzyjny dźwięk pozycyjny. To kluczowy element każdej rozgrywki, pomagajacy określić, skąd pochodzi niebezpieczeństwo. Dzięki temu otrzymujesz dodatkową przewagę podczas rywalizacji z przeciwnikami. Dźwięk przestrzenny 7.1 w Krakenach X jest dostępny na systemie Windows 10 64-bit.

 „Słuchawki Kraken X będą świetne dosłownie dla każdego gracza” – powiedział Alvin Cheung, starszy wiceprezes ds. urządzeń peryferyjnych w Razerze. „Są bardzo lekkie i niezwykle wygodne, dzięki czemu możesz grać na nich przez wiele godzin. Są najlepszym wyborem, jeśli chcesz zdominować pole walki i w pełni się w nim zanurzyć, także dzięki dźwiękowi przestrzennemu 7.1”.

Krakeny X wyposażono w giętki mikrofon kardioidalny. Jego charakterystyka kierunkowości cechuje się mniejszą czułością na dźwięk z tyłu i bokach, dzięki czemu Twój głos będzie zawsze brzmiał krystalicznie czysto dla kolegów z drużyny. Przełącznik wyciszenia mikrofonu i  przyciski kontroli głośności umiejcowiono bezpośrednio na nauszniku, aby mieć do nich szybki i łatwy dostęp.

Gracze mogą się cieszyć z używania słuchawek Kraken X na wielu platformach. Zestaw korzysta z uniwersalnej wtyczki 3,5 mm, która jest kompatybilna z komputerami PC, konsolami PS4, Xbox One i Switch, oraz urządzeniami mobilnymi.

Zestawy słuchawkowe Kraken X będą dostępne w klasycznym czarnym kolorze, zaś Kraken X for Console w kolorze czarnym z niebieskimi wstawkami.

Dźwięk przestrzenny dla wszystkich

Razer ogłosił również dzisiaj, że gama gamingowych zestawów słuchawkowych w cenie poniżej 99 dolarów, debiutujących na rynku od 2019, będzie oferować dźwięk przestrzenny 7.1. W jej skład wchodzi m.in. najnowszy headset Kraken 2019 (79,99 USD MSRP) z poduszkami wypełnionymi, dla większego komfortu, żelem chłodzącym i chowanym mikrofonem kardioidalnym, gwarantującym krystalicznie czystą komunikację zespołową.

THX Spatial Audio, zaawansowana technologia audio z pełnym zakresem możliwości dostrajania dźwięku oraz mikrofonu, będzie dostępna z zestawami słuchawkowymi w cenie powyżej 99 USD, takimi jak Kraken Tournament Edition oraz rodzina bezprzewodowych headsetów Nari.

Użytkownicy słuchawek Kraken 2019, którzy będą chcieli aktywować obsługę dźwięku przestrzennego 7.1, otrzymają specjalny kod po zarejestrowaniu urządzenia za pośrednictwem RazerID. Do rejestracji będzie konieczne podanie numeru seryjnego znajdującego się na głośnikach zestawu słuchawkowego pod poduszkami nauszników.

Dostępność

Razer Kraken X

€59.99 (sugerowana cena detaliczna)

Razer.com – 6 czerwca 2019

Worldwide – Q2 2019

Razer Kraken X for Console

€59.99 (sugerowana cena detaliczna)

Razer.com – 6 czerwca 2019

Worldwide – Q2 2019

Cechy prodkutu – Kraken X and Kraken X for Console

Słuchawki

 • Pasmo przenoszenia: 12 Hz – 28 kHz
 • Impedencja: 32 Ω @ 1 kHz
 • Czułość (@1 kHz): 106 dB
 • Przetworniki: 40 mm, z magnesami neodymowymi
 • Średnica wewnętrzna muszli słuchawkowej: 65 x 44 mm
 • Typ połączenia: analogowe 3.5 mm
 • Długość kabla: 1.3 m 
 • Waga: 250g
 • Owalne nauszniki: Zaprojektowane tak, aby w całości pokrywać uszy. Doskonale izolują od dźwięków otoczenia i zapewniają pełen komfort

Mikrofon

 • Pasmo przenoszenia: 100 Hz – 10 kHz
 • Stosunek sygnału do szumu: ≥ 55 dB
 • Czułość (@1 kHz): -42 ± 3 dB
 • Charakterystyka: jednokierunkowy, elektretowy, na wysięgniku

Przyciski sterujące na obudowie nausznika

 • Poziom głośności
 • Szybkie wyciszenie mikrofonu

Obsługa audio

 • Obsługa audio: urządzenia z 3.5 mm audio jack
 • Audio + obsługa mikrofonu: urządzenia z wtyczką 3.5 mm audio + combo jack
 • Audio / mic splitter adapter cable usage: Devices with separate 3.5 mm audio and microphone jacks

Dźwięk przestrzenny: Dostępny tylko na Windows 10 64-bit

Razer Kraken X

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.