Programowanie a SharePoint – jak efektywnie zarządzać?

Microsoft SharePoint ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedni uważają to narzędzie za idealne do budowania wewnątrzfirmowej komunikacji, inni – uważają je za nieefektywne i niespełniające pokładanych w nim nadziei. Często okazuje się jednak, że wystarczy pomyśleć o aplikacjach rozszerzających i uzupełniających pracę SharePointa, aby narzędzie to zyskało zupełnie nowy wymiar. 

  1. SharePoint – dla kogo?
  2. Jak dostosować program do potrzeb firmy?

SharePoint – dla kogo?

SharePoint to nie tylko portal biznesowy, ale i portal społecznościowy. Część firm IT zwraca uwagę, że zbudowanie ciekawej społecznościowej części SharePointa znacząco wpływa na zainteresowanie nim pracowników, a to z kolei przekłada się później na zainteresowanie SharePointem jako narzędziem codziennej pracy. Chodzi bowiem o to, aby najpierw użytkowników oswoić z platformą, samym narzędziem, formą komunikacji, a dopiero później skłonić ich do przeniesienia tam ich aktywności zawodowej. Sztucznie implementowane narzędzia się nie sprawdzają i w niektórych firmach taki los spotkał SharePointa. Ci jednak, którzy zainwestowali w odpowiednie przystosowanie i dostosowanie go do potrzeb swojej społeczności korporacyjnej, dziś cieszą się z masowo wykorzystywanego narzędzia, które pozwala łatwiej zarządzać projektami, usprawnia przebieg komunikacji i sprawia, że wszyscy pracują efektywniej i wydajniej. 

Jak dostosować program do potrzeb firmy?

Programowanie SharePoint to w wielu korporacjach niezbędna wręcz praktyka. Podstawowe narzędzie, jakie daje Microsoft w wielu przypadkach okazuje się niewystarczające. Natomiast od samego początku daje ono możliwości do zarządzania dużym wolumenem informacji, jak i dokumentów. SharePoint oferuje również wbudowany mechanizm przepływów pracy, co pozwala na jej automatyzację. Co ważne, pozwala ona nie tylko na stworzenie logicznej struktury informacji oraz przechowywanie plików w scentralizowanym systemie, lecz także na rozbudowę podstawowej wersji systemu o przydatne aplikacje, które uzupełniają oraz rozszerzają pracę SharePointa. Dobry Software house po analizie potrzeb klienta z pewnością zaproponuje i zaprogramuje cenne rozszerzenia, które pozwolą spersonalizować SharePoint dla konkretnej korporacji lub instytucji. Oprogramowanie wspomaga prace grupową, natomiast musi ono być dostosowane do specyfiki pracy, przetwarzanych procesów wykonywanych zadań. Warto więc skorzystać z pomocy specjalistów IT i nadać SharePoint nowy, indywidualny wymiar. Do korzystania z tak przygotowanego narzędzia pracowników nie trzeba będzie długo namawiać.

programowanie

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.