Nokia 8000 4G i 6300 4G łączą sentyment z nowoczesnymi funkcjonalnościami

  • Czerpiąc inspirację z dziedzictwa marki, nowa Nokia 6300 4G oferuje poszukiwaczom wartości łączność 4G, dostęp do WhatsApp i Asystenta Google w niskiej cenie.
  • Elegancko wykonana, imitująca szkło konstrukcja Nokia 8000 4G opakowuje wszystkie niezbędne elementy dla miłośników klasycznych telefonów, dla których wygląd urządzenia ma znaczenie.

HMD Global, producent telefonów Nokia, ogłosił poszerzenie portfolio urządzeń klasycznych o dwa nowe modele. Nokia 6300 4G i Nokia 8000 4G debiutują, oferując kluczowe funkcjonalności, ale również premium design w jeszcze bardziej przystępnej cenie.

Odwołując się do historii kultowych poprzedników, Nokia 6300 4G zwraca się ku nowoczesności, oferując dostęp do WhatsAppa w najniższej cenie w historii marki. Ci, którzy cenią sobie wygląd premium, zainteresują się nową Nokia 8000 4G, dostępną w elegancko wykonanej, przypominającej szkło obudowie. Oba telefony pozwalają na łączność 4G dla nieprzerwanej rozrywki i dostępnego wszędzie stałego połączenia – którym możemy się podzielić, aktywując kieszonkowy hotspot WiFi. Klasyczny design „czekoladowego batonika” daje komfort użytkowania, wzbogacony o baterię, która działa przez wiele dni. Co więcej, oferta sklepu KaiStore umożliwia dostęp do setek aplikacji, w tym najpopularniejszych, jak Facebook, YouTube czy Google Maps. Asystent Google odpowie z kolei na nasze pytania, przekaże wskazówki dojazdu czy pozwoli skontaktować się z przyjaciółmi tylko przy pomocy komend głosowych.

– Obserwując, jak świat adaptuje się do „nowej normalności”, chcieliśmy zapewnić dodatkową warstwę poczucia bezpieczeństwa i wygody rodzinom, aby pozostawały w kontakcie zarówno w celach zawodowych, jak i towarzyskich. Wyjątkowo dostępna Nokia 6300 4G i piękna Nokia 8000 4G oferują wybór, łączność i styl, czerpiąc z naszego dziedzictwa, zaprojektowanego na nowo z myślą o współczesności. Oba telefony mogą służyć jako kieszonkowy hotspot WiFi, zapewniając łączność innym urządzeniom. Przywiązujemy ogromną wagę do roli, jaką telefony klasyczne odgrywają w życiu wielu ludzi. Naszym celem jest zarówno połączenie tych, którzy tego najbardziej potrzebują, jak również danie naszym fanom możliwości wyboru telefonu najlepiej pasującego do ich stylu życia – powiedział Juho Sarvikas, Chief Product Office, Vice President of North America HMD Global.

Nokia 6300 4G

Zainspirowana oryginalną Nokia 6300 i wzbogacona o niezbędne dziś funkcje, wyjątkowo dostępna cenowo nowa Nokia 6300 4G pozwala na najtańszy w historii marki dostęp do WhatsAppa czy możliwość wygodnego odtwarzania multimediów dzięki 4G. Korzystanie z wielu funkcji telefonu i setek dostępnych aplikacji sprawia, że urządzenie stanowi idealny wybór dla tych, którzy szukają szerokiego dostępu do technologii w najniższej cenie.

Dzięki funkcji hotspotu WiFi, Nokia 6300 4G pozwoli podzielić się dostępem do internetu z przyjaciółmi i rodziną lub da pewność, że nasz laptop czy tablet pozostaną połączone niezależnie od tego, skąd pracujemy – z domu, kawiarni czy pociągu.

Działając na systemie KaiOS, Nokia 6300 4G została zoptymalizowana do działania dzięki procesorowi Qualcomm® Snapdragon™ 210, napędzającemu nasze codziennie zadania. Asystent Google pozwala z kolei nie tylko na wygodny dostęp do kalendarza, ale odciąża też nasze ręce poprzez obsługę komend głosowych, dotyczących korzystania z aplikacji, sprawdzania pogody czy dzwonienia do najbliższych. Wytrzymała obudowa z poliwęglanu pozwala na korzystanie z urządzenia bez ciągłych obaw nawet o najmniejsze uderzenia i wstrząsy.

Nokia 6300 4G
Nokia 6300 4G

Nokia 8000 4G

Opakowana w elegancką, przypominającą szklaną obudowę z metalicznym, chromowanym wykończeniem ramki bocznej, Nokia 8000 4G posiada ekran o przekątnej 2,8 cala to jeszcze więcej miejsca i przejrzystości dla wszystkich naszych operacji. Nowa Nokia 8000 4G została zaprojektowana, żeby zachwycać i służyć na wiele różnych sposobów, co zapewnią m.in. wytrzymałe poliwęglanowe wykończenie i żywotna bateria.

Codzienną dawkę rozrywki i łączności ze światem zapewnią popularne aplikacje, jak WhatsApp, Facebook czy YouTube – wszystkie dostępne pośród setek innych w sklepie KaiStore. Podobnie jak w przypadku Nokia 6300 4G, nowa Nokia 8000 4G również oferuje wszystkie funkcjonalności Asystenta Google.

Nokia 8000 4G
Nokia 8000 4G

– Całe portfolio telefonów Nokia jest połączone poprzez design. To coś, co nasi fani znają i czego oczekują, dlatego zawsze ze starannością dbamy, aby nasze dziedzictwo było widoczne we wszystkim, co robimy. Z nowymi Nokia 6300 4G i 8000 4G chcieliśmy zaoferować klientom tak szeroki wybór, jaki daje nasze portfolio smartfonów, ale w segmencie telefonów klasycznych, aby ich fani i użytkownicy również mogli wyrażać swój własny styl dzięki technologii – podkreślił Raun Forsyth, Head of Design HMD Global.

Ceny i dostępność w Polsce

  • Nokia 6300 4G będzie dostępna w Polsce na początku grudnia, w kolorach zielonym i szarym, w rekomendowanej cenie 299 złotych.
  • Nokia 8000 4G będzie u nas dostępna na początku grudnia, w kolorach czarnym, w rekomendowanej cenie 399 złotych.