Jaką wybrać kartę graficzną do nauki i zabawy?

Początek roku szkolnego to nie tylko dobry czas na skompletowanie wyprawki szkolnej, lecz także na upgrade komputera. Po intensywnej nauce przydaje się możliwość relaksu i odprężenia przy ulubionej grze. W oparciu o modele firmy Inno3D podpowiadamy, jaką kartę graficzną kupić dla dorastającego gracza.

Dobór odpowiedniej karty graficznej nie jest łatwy. Na rynku są dziesiątki modeli, które różnią się ceną i parametrami. Na szczęście w niemal każdym segmencie cenowym da się wskazać kartę, która zapewnia dobrą równowagę między osiągami i kosztem zakupu. I tak dla mniej zasobnych rodziców producent poleca karty GeForce GTX 1650 Super Twin X2 OC. Mają one podwójne chłodzenie i 4 GB pamięci GDDR6. W sklepach oferowane są w cenie poniżej 900 zł, a ich osiągi powinny zadowolić nieco mniej wymagających posiadaczy monitorów Full HD.

GTX 1650 Twin X2 OC
GTX 1650 Twin X2 OC

Dokładając około 200 złotych można nabyć dysponujący większym zapasem mocy model Inno3D GeForce GTX 1660 Super Twin X2. Różnica w cenie powinna niemal dokładnie odzwierciedlać wzrost osiągów, które mają być średnio o około 25% lepsze. Można zatem liczyć na lepszą jakość oprawy graficznej podczas gry w rozdzielczości 1080p. Zdecydowanym plusem jest obecność 6 GB pamięci VRAM, którą najnowsze gry już teraz skrupulatnie wykorzystują. Zysk wynikający z inwestycji będzie zatem pogłębiał się w czasie wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na pamięć graficzną.

1660 Super TWin X2
GTX 1660 Super TWin X2

Kolejny pułap to już model Inno3D GeForce RTX 2060 Gaming OC X2, którego da się upolować za około 1450 zł. Jest to karta, która oferuje nie tylko lepsze osiągi, lecz także obsługę nowych technologii Nvidii – śledzenia promieni (ray-tracing) i DLSS 2.0. Zapewniają one jeszcze lepsze wrażenia z rozgrywki, dostarczając fizycznie poprawne odbicia światła. Zyskujemy odbicia w lustrach, na wodzie czy karoseriach aut takie, jak w świecie rzeczywistym. Cienie także układają się tak, jak w świecie rzeczywistym. Źródła światła oddziałują na siebie wzajemnie, czyniąc rozgrywkę coraz bardziej realistyczną.

2060 Super Gaming OC X2
RTX 2060 Gaming OC X2

Naturalnie w ofercie Inno3D nie brakuje jeszcze szybszych modeli, zarówno z powietrznymi jak i wodnymi układami chłodzenia. Powyższe konstrukcje są jednak, zdaniem producenta, najbardziej przystępnymi dla budżetu propozycjami w swoich przedziałach cenowych.

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.