Gdzie i kiedy kupować smartfony w najlepszych cenach?

Jeszcze kilka lat temu idealnym momentem na wymianę telefonu był koniec umowy u operatora, który był idealnym sygnałem do zmian. Teraz jednak coraz więcej osób decyduje się na zakup samego abonamentu oraz wybór telefonu samodzielnie w jednym z licznych sklepów stacjonarnych lub internetowych. I tu pojawia się pytanie. Gdzie najlepiej kupić smartfon i kiedy jest na to najlepszy moment?

Internetowy zawrót głowy

Nie od dziś wiadomo, że produkty sprzedawane przez internet mogą być znacznie tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Niepotrzebny jest lokal w dobrej lokalizacji, którego czynsz należy opłacić. W związku z tym wiele punktów działających online ma inną politykę cenową, dzięki której marża sklepu jest znacznie niższa, a tym samym cena smartfona atrakcyjniejsza. W popularnych serwisach aukcyjnych również można odnaleźć rewelacyjne oferty. Tu jednak warto uważać czy sprzedawcą jest oficjalny sklep, czy osoba prywatna. W drugim przypadku może się okazać, że otrzymany sprzęt nie jest zgodny z opisem. Znacznie bezpieczniejszy jest zakup u oficjalnego sprzedawcy. Wtedy możesz mieć pewność, że kupiony telefon będzie nowy i zapakowany fabrycznie. Tego typu sklepy mają również jasną politykę zwrotów i reklamacji, dzięki którym dostajesz gwarancję, że w przypadku wystąpienia problemów, nie zostaniesz z nimi sam.

Kiedy smartfony tanieją?

Istnieje kilka czynników, które sprawiają, że telefony tanieją. Są to okresowe promocje w sklepach. Takie jak choćby Czarny Piątek czy promocje świąteczne, które pozwalają zaoszczędzić czasem nawet kilkaset złotych. Drugim jest z pewnością czas. Technologia szybko idzie do przodu, a producenci prześcigają się w tworzeniu coraz lepszych i atrakcyjniejszych rozwiązań. To sprawia, że smartfon sprzed roku jest znacznie mniej zaawansowany technicznie i posiada gorszą specyfikację niż nowsze modele. Dlatego, kiedy pojawia się informacja, że niedługo premiera nowego telefonu komórkowego, jest to również sygnał, by obniżyć ceny dotychczasowych modeli danego producenta. Wtedy wymarzony model możesz otrzymać taniej niż w dniu premiery. Tylko co w przypadku, kiedy ten upatrzony jest również premierowym smartfonem z najwyższej półki? Czy pozostaje płacić pełną cenę?

Gdzie kupować smartfony w atrakcyjnych cenach?

W przypadku smartfonów wiele zależy od renomy i polityki cenowej producenta. Ceny flagowych modeli wahają się od nieco ponad 1000 do nawet 8000 złotych w zależności od firmy. Ważnym czynnikiem, który wpływa na cenę, jest również droga, jaką pokonuje produkt od producenta do sklepu. Im więcej pośredników i dostawców, narzucających swoje marże, tym ostateczna cena może być wyższa. Dlatego, jeśli szukasz smartfona w przystępnej cenie, sprawdź sklep Golden Electronic. Dzięki stabilnej pozycji na rynku światowym oraz kilkunastu latach doświadczeń sklep wiele z proponowanych smartfonów pozyskuje bezpośrednio od azjatyckich producentów. Dzięki temu proponowane przez Golden Electronic ceny są korzystne i konkurencyjne przez cały rok, niezależnie od sezonowych promocji.

gdziekupowacsmartfony