Czy warto kupować sprzęt RTV i AGD przez Internet?

Wiele osób nie wyobraża sobie obecnie codziennego funkcjonowania bez zakupów przez Internet. Jeszcze kilka lat temu w sieci kupowane były z reguły drobne przedmioty, a dziś nie mamy oporów, by nabywać w ten sposób sprzęt RTV i AGD. Czy warto kupować tego typu urządzenia w Internecie? Na co zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Dlaczego warto kupować sprzęt RTV i AGD w Internecie?

Za zakupem sprzętu RTV oraz AGD w Internecie przemawia przede wszystkim wygoda oraz możliwość swobodnego porównania konkretnych urządzeń zarówno pod względem parametrów, jak i cen oferowanych przez różnych sprzedawców. O tym, że jest ich naprawdę wielu można przekonać się pod hasłem: Allegro RTV i AGD. Jakie jeszcze korzyści uzyskujemy kupując sprzęt RTV i AGD przez Internet? Przede wszystkim mamy możliwość trafienia na atrakcyjne promocje, których w sieci naprawdę nie brakuje. Dzięki nim możemy kupić sprzęt nawet o kilkadziesiąt procent taniej niż w sklepach stacjonarnych. Zwolennicy zakupów przez Internet wśród zalet takie rozwiązania wymieniają również fakt, że nie musimy się spieszyć oraz mamy możliwość zapoznania się z opiniami osób, które dokonały zakupu przed nami. Mogą one dotyczyć zarówno samego sprzedawcy, oferowanej przez niego obsługi, jak i jakości konkretnego sprzętu.

Zakup sprzętu RTV i AGD przez Internet a możliwość zwrotu towaru

O czym warto wiedzieć kupując sprzęt RTV i AGD w Internecie? Przede wszystkim warto mieć świadomość, że dokonując zakupu na odległość mamy prawo do dokonania zwrotu towaru, a co za tym idzie otrzymania od sprzedawcy pełnej kwoty zakupu. Jest to z pewnością zaleta, która wynika z obowiązujących przepisów prawa. Oczywiście warto pamiętać, że zwracany sprzęt musi być w nienaruszonym stanie, a przesyłkę należy odesłać z reguły na własny koszt. W jakim terminie przysługuje prawo do zwrotu? Zgodnie z przepisami prawa jest to 14 dni liczone od dnia odbioru towaru. Sprzedający zobowiązany jest natomiast do zwrotu środków w terminie 14 dni od dnia otrzymania zwróconego sprzętu. Przysługujący termin zwrotu towaru może być oczywiście dłuższy, a sprzedawca może umożliwiać również darmowe odesłanie towaru, jednak jest to uzależnione od regulaminu przyjętego przez konkretny sklep internetowy.

Zakup sprzętu RTV i AGD przez Internet a reklamacje

Kupując sprzęt RTV oraz AGD mamy nadzieję, że będzie bezawaryjnie służył przez długie lata. Oczywiście chcemy również posiadać możliwość zareklamowania go, jeżeli ulegnie awarii. Jak to wygląda przy zakupach przez Internet. Otóż kupując sprzęt RTV i AGD w sieci przysługuje nam dwojakie prawo do jego reklamowania. Reklamację można złożyć przede wszystkim w oparciu o obowiązkową rękojmię, kiedy to kupujący może domagać się od sprzedawcy naprawy sprzętu, wymiany go na nowy, obniżenia ceny, a nawet zwrotu gotówki. Sprzedawca jest zobowiązany do spełnienia żądań kupującego z tytułu rękojmi w sytuacji, gdy sprzęt jest niezgodny z umową, np. nie posiada funkcji wymienionej w ofercie. O zwrocie gotówki może być jednak mowa jedynie w przypadku, gdy zakupiony sprzęt posiada tzw. wadę istotną, np. pralka nie pobiera wody.

Reklamacji sprzętu AGD lub RTV zakupionego w Internecie można dokonać również na podstawie gwarancji udzielonej przez producenta. W takiej sytuacji proces reklamacyjny przebiega w sposób zgodny z zapisami znajdującymi się w karcie gwarancyjnej wydanej przy zakupie urządzenia. W związku z tym należy pamiętać o tym, by pod żadnym pozorem jej nie wyrzucać oraz dokładnie się z nią zapoznać. To właśnie w tym dokumencie wyszczególnione są zarówno uprawnienia kupującego, jak i obowiązki sprzedawcy.

Zakup sprzętu RTV i AGD przez Internet a dostawa

Sprzęt RTV i AGD to szeroka kategoria, w skład której wchodzą zarówno małe urządzenia, jak i gabaryty, czego przykładem może być np. lodówka lub 60-calowy telewizor. W związku z tym należy przy internetowych zakupach należy zwrócić szczególną uwagę na sposób dostawy. O ile w przypadku drobnego AGD czy niewielkich urządzeń RTV korzystamy zazwyczaj ze standardowych opcji wysyłki, to w przypadku większych sprzętów warto rozważyć dostawę z wniesieniem. Sprzedawcy internetowi w tym przypadku oferują własny transport lub korzystają z usług firm zewnętrznych. Warto również wiedzieć, że w przypadku sprzętu RTV i AGD kupowanego przez Internet w niektórych przypadkach można zamówić dostawę wraz z wniesieniem, montażem oraz odbiorem starych urządzeń.

Zakup sprzętu RTV i AGD przez Internet staje się coraz popularniejszy. Wynika to z faktu, że sprzedawcy oferują wysoką jakość obsługi oraz wygodną dostawę, a klient może w spokoju podjąć decyzję zakupową, a także skorzystać z wysokich rabatów. 

zakupy w internecie