ASUS prezentuje AREZ – nową markę kart graficznych

NAJWAŻNIEJSZE PUNKTY

  • Oznaczone logo AREZ karty graficzne AMD Radeon RX będą dostępne od maja 2018 roku
  • Karty graficzne AREZ wykorzystują najnowocześniejsze komponenty sprzętowe, w tym technologie Auto-Extreme, Super Alloy Power II, MaxContact oraz FanConnect II
  • Firmy AMD i ASUS połączyły swoje siły, aby zapewnić klientom zaawansowany ekosystem oprogramowania z aplikacjami ASUS GPU Tweak II oraz AMD Radeon Adrenalin Edition

 

Firma ASUS prezentuje nową markę, pod którą oferowane będą karty graficzne ASUS Radeon RX. Karty graficzne AREZ, z nazwą inspirowaną greckim bogiem wojny Aresem, są wykonywane przy wykorzystaniu wiodących w branży automatycznych technologii produkcji, zapewniając graczom korzystającym z systemów AMD oraz entuzjastom najlepsze dostępne możliwości chłodzenia oraz bardzo solidny ekosystem oprogramowania.

Nowa marka AREZ jest wyrazem ścisłej współpracy pomiędzy firmami ASUS i AMD, która trwa już od dziesięcioleci. Gracze oraz entuzjaści cieszą się połączeniem ekskluzywnych innowacji i technologii ASUS z układami graficznymi AMD Radeon i dopasowanym do nich oprogramowaniem.

„Gracze na całym świecie uwielbiają karty AMD Radeon przede wszystkim ze względu na charakterystyczne cechy marki Radeon: poświęcenie do wdrażania nowatorskich rozwiązań, jak np. nasz wkład podczas tworzenia DirectX oraz interfejsu API Vulkan, chęć zapewnienia pełnej przejrzystości za pomocą ustanowienia standardów branżowych takich jak technologia Radeon FreeSync™, a także nasze dążenie do rozszerzenia ekosystemu sprzętu gamingowego dla komputerów PC poprzez umożliwienie programistom wykorzystania wszystkich układów graficznych, w tym również kart graficznych AMD Radeon. Zapraszamy graczy z całego świata, którzy wierzą w te wartości, jak również w wartość wyjątkowo bogatego doświadczenia gamingowego, które wnosi Radeon, aby przyłączyli się do czerwonego zespołu” – powiedział Scott Herkelman, wieceprezydent i generalny menadżer grupy AMD Radeon Technologies.

 

Ekstremalna wytrzymałość: Technologia Auto-Extreme oraz komponenty Super Alloy Power II

Wszystkie karty graficzne AREZ są produkowane przy użyciu technologii Auto-Extreme, ekskluzywnego w branży i w 100% automatycznego procesu produkcyjnego, w którym wykorzystywane są materiały najwyższej jakości w celu wyznaczenia nowych standardów jakości, wydajności i żywotności produktów. Od czasu wprowadzenia technologii Auto-Extreme do produkcji kart graficznych firmy ASUS ich niezawodność wzrosła o 30%. Ten nowy proces produkcyjny jest również przyjazny dla środowiska, nie zakłada wykorzystania agresywnych chemikaliów i redukuje pobór energii o 50%.

Zastosowanie komponentów Super Alloy Power II zwiększa efektywność, zmniejsza straty mocy, redukuje brzęczenie komponentów o 50% przy pełnym obciążeniu systemu i zapewnia temperaturę pracy na poziomie około 50% niższym niż w przypadku poprzednich konstrukcji, co znacznie poprawia ogólną jakość i niezawodność.

 

Najnowocześniejsze technologie chłodzenia: MaxContact, opatentowane wentylatory Wing-Blade z certyfikatem IP5X, a także ASUS FanConnect II

MaxContact to najlepsza w branży technologia chłodzenia GPU, oferująca powiększony radiator miedziany, który bezpośrednio styka się z GPU Precyzyjnie wykonana konstrukcja MaxContact charakteryzuje się 10 razy bardziej płaską powierzchnią, która zapewnia nawet 2 razy większą powierzchnię styczności z GPU niż tradycyjne radiatory, a w rezultacie tego jeszcze lepszą wydajność wydalania ciepła. Wybrane karty AREZ są także konstruowane z powierzchnią radiatora o 40% większą niż poprzednie karty graficzne zajmujące dwa gniazda, co jeszcze bardziej poprawiło wydalanie ciepła i pozwoliło uzyskać znacznie niższe temperatury i cichszą pracę.

Opatentowana konstrukcja wentylatorów Wing-Blade zapewnia o 105% wyższe statyczne ciśnienie powietrza nad radiatorem dla bardziej wydajnego chłodzenia i nawet 3 razy cichszej pracy w porównaniu do wentylatorów o innej konstrukcji. Wentylatory są certyfikowane w ramach International Protection Marking (kodu IP) na poziomie IP5X w zakresie odporności na kurz, co zwiększa niezawodność i wydłuża ich żywotność. Ten rygorystyczny proces certyfikacji gwarantuje, że karty graficzne AREZ oferują optymalną wydajność wentylatorów, nawet podczas pracy w trudnych warunkach. Ponadto innowacyjna technologia 0dB całkowicie zatrzymuje pracę wentylatorów, jeśli temperatura GPU utrzyma się poniżej ustawionego poziomu, co pozwala graczom cieszyć się mniej wymagającymi grami w pełnej ciszy.

ASUS FanConnect II oferuje 4-pinowe, hybrydowo sterowane złącza, które mogą być podłączone zarówno do wentylatorów PWM, jak i DC – dla optymalnego chłodzenia systemu. Podłączone wentylatory sprawdzają zarówno temperaturę GPU, jak i CPU, pracując automatycznie w oparciu o urządzenie z wyższą w danym momencie temperaturą. Szeroki zestaw opcji tuningowych pozwala graczom na dostosowanie prędkości wentylatorów w celu poprawy wydajności chłodzenia.

 

Ekosystem oprogramowania: aplikacja GPU Tweak II oraz oprogramowanie Radeon Adrenalin Edition

Oprogramowanie GPU Tweak II zostało opracowane na nowo wraz z intuicyjnym interfejsem użytkownika, co jeszcze bardziej ułatwia rozgrywkę i podkręcanie, przy jednoczesnym zachowaniu zaawansowanych opcji dla doświadczonych overclockerów. Dzięki funkcji Gaming Booster można jednym kliknięciem zmaksymalizować wydajność systemu poprzez wyłączenie zbędnych procesów i automatyczne przydzielenie wszystkich dostępnych zasobów.

Karty graficzne AREZ obsługują również najnowsze sterowniki oprogramowania AMD Radeon Adrenalin Edition do zaawansowanego sterowania układami GPU od firmy AMD. Główne funkcje tego oprogramowania to między innymi technologia oszczędzania energii Radeon Chill, funkcja Radeon WattMan do spersonalizowanego i opartego na profilach dostrajania napięcia, taktowania silnika oraz prędkości wentylatorów; a także Radeon ReLive do łatwego nagrywania i udostępniania akcji rozgrywki.

 

DOSTĘPNOŚĆ I CENY

Karty graficzne marki AREZ będą dostępne od maja 2018.

 

MODELE ASUS AREZ
  AREZ-STRIX-RXVEGA64-O8G-GAMING AREZ-DUAL-RX580-O8G  
  AREZ-STRIX-RXVEGA56-O8G-GAMING AREZ-DUAL-RX580-8G  
  AREZ-STRIX-RX580-T8G-GAMING AREZ-DUAL-RX580-O4G  
  AREZ-STRIX-RX580-O8G-GAMING AREZ-DUAL-RX580-4G  
  AREZ-STRIX-RX580-8G-GAMING AREZ-EX-RX570-O4G  
  AREZ-STRIX-RX570-O4G-GAMING AREZ-EX-RX570-4G  
  AREZ-STRIX-RX570-4G-GAMING AREZ-PH-RX550-4G  
  AREZ-STRIX-RX560-O4G-GAMING AREZ-PH-RX550-4G-M7  
  AREZ-STRIX-RX560-4G-GAMING AREZ-PH-RX550-2G  
  AREZ-STRIX-RX560-O4G-EVO-GAMING    
  AREZ-STRIX-RX560-4G-EVO-GAMING    
 

 

AREZ Radeon RX Series