Test zestawu słuchawkowego firmy ADATA XPG Emix H20

Dzięki uprzejmości firmy ADATA dostaliśmy do przetestowania ich zestaw słuchawkowy XPG Emix H20. Jest to zestaw podłączany do komputera przy pomocy złącza USB udostępniający dźwięk przestrzenny 7.1. Dane techniczne możesz znaleźć pod adresem: https://www.xpg.com/en/feature/599

Zaczynamy.

Po rozpakowaniu przesyłki w nasze ręce dostało się pudełko z wyżej wymienionymi słuchawkami. 

XPG Emix H20

W komplecie dostajesz słuchawki XPG Emix H20 i skróconą instrukcję obsługi w kilkunastu językach. 

XPG Emix H20

I właściwie nic więcej nie jest ci potrzebne do korzystania ze słuchawek. Podłączasz do złącza USB i po krótkiej chwili kiedy system instaluje sterowniki zestaw słuchawkowy jest  gotowy do pracy.

Producent postarał się maksymalnie ułatwić korzystanie ze słuchawek.  Przewód ma długość 2,2 m co pozwala na korzystanie ze słuchawek w sporej odległości od komputera. Zresztą sam przewód osłonięty jest specjalnym oplotem, który pozwoli wytrzymać wiele zagięć. 

XPG Emix H20

Na przewodzie producent zamontował kontroler słuchawek umożliwiający oprócz regulacji głośności także włączenie/wyłączenie mikrofonu oraz włączenie/wyłączenie podświetlenia słuchawek. 

XPG Emix H20
XPG Emix H20
XPG Emix H20

Sprawdzenie słuchawek XPG Emix H20.

Podstawowe testy odbyły się na grach. Pod ręką, na komputerze, były dostępne World of the Tanks, Apex Legends, Titanfall 2.  Jakości dźwięku nie można nic zarzucić. Testowane słuchawki XPG Emix H20 przenosiły nas w centrum zdarzeń w poszczególnych grach. To trzeba poczuć 🙂 Lekkie, doskonale izolujące od otoczenia.

Słuchanie muzyki to osobny rozdział. Nie jestem jakimś specjalnym fanem czy fachowcem. Słucham tego co mi się podoba 🙂 Ale w porównaniu do moich standardowych słuchawek to wyższa klasa. Dźwięk klasy 7.1 zrobił swoje. Zabrakło mi tylko jakiegoś oprogramowania od ADATA do konfiguracji słuchawek chociaż ustawienia systemowe radziły sobie dobrze. Producent wyciągnąłby z nich pewnie więcej.

Wbudowany mikrofon doskonale radził sobie podczas rozmów w komunikatorach oraz podczas dyktowania tej recenzji bezpośrednio do pliku tekstowego.

Podsumowanie recenzji słuchawek XPG Emix H20.

Niewątpliwie są to słuchawki wyższej klasy. Moim zdaniem dźwięk jest bardzo dobry, słuchawki lekkie z czułym mikrofonem. Dobrze tłumiły dźwięki z zewnątrz. Jedynym drobnym minusem jest brak jakiegokolwiek oprogramowania od producenta, które pozwoliłoby osiągnąć jeszcze lepszą jakość dźwięku.

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.