Test Tenda PH6 – sieć komputerowa poprzez sieć elektryczną.

Dzięki uprzejmości firmy Tenda dostaliśmy do testów ich transmitery sieciowe PHP6. Gwoli przypomnienia są to proste urządzenia pozwalające stworzyć sieć komputerową oraz doprowadzić Internet do pomieszczeń oddalonych od routera poprzez wykorzystanie sieci elektrycznej. Cały czas uważam, że jest to rozwiązanie niedoceniane w warunkach domowych czy małych firm. Zobaczmy więc co proponuje Telda.

Zaczynamy.

Po rozpakowaniu przesyłki w firmowym pudełku dostajemy dwa adaptery, 2 przewody sieciowe i krótką instrukcję. Adaptery wielkością i kształtem przypominają zasilacz do np. drukarki.

tenda ph6_fot1

Jeszcze nie rozpakowane

tenda ph6_fot2

Rzut oka na zawartość

tenda ph6_fot3

Adaptery gotowe do pracy

tenda ph6_fot4

Adapter zamontowany do sieci elektrycznej z wpiętym przewodem sieciowym

Użycie tych adapterów było banalnie proste. Jeden z transmiterów powędrował do gniazda elektrycznego. Dzięki temu, że transmitery są przelotowe nie zablokowały możliwości korzystania z sieci elektrycznej innym urządzeniom. Kablem sieciowym połączyłem router z transmiterem. W innym pomieszczeniu drugi transmiter z kompletu znalazł się w gniazdku elektrycznym. Poprzez kabel sieciowy podłączyłem do niego komputer. Transmitery połączyły się automatycznie. I dostęp do Internetu został zapewniony. Chyba prościej się nie da. Miałem na komputerze Internet pracujący z pełną prędkością bez strat sygnału jak przy sieci bezprzewodowej i zdecydowanie trudniejszy do zhakowania. Zresztą na podobnej zasadzie dostarczyłem internet do starego telewizora Sony, który miał wejście sieciowe.

Następnie dzięki dwóm transmiterom i dwóm kablom sieciowym o długości po 1,5 m stworzyłem sieć dwóch komputerów oddalonych od siebie w linii prostej ponad 10 m. A dołożenie kolejnych pomieszczeń z dostępem do sieci domowej to zakup kolejnego kompletu transmiterów.

Przez kolejne 2 tygodnie testu transmitery Telda PH6 pracowały jako sieć domowa dwóch komputerów z udostępnionym Internetem na obydwu. Transfer w sieci i udostępnionego Internetu (60Mb/s) maksymalny.

Polecamy.

Andrzej

Administrator serwisu.

Jedna myśl na temat “Test Tenda PH6 – sieć komputerowa poprzez sieć elektryczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.