Recenzja – tablet Lenowo Yoga Tab 3

Wstęp

Firma Lenovo jest bardzo aktywnym graczem na rynku urządzeń mobilnych. Posiada własne produkty  o ugruntowanej renomie ale przejmuje też inne firmy (np. Motorolę) by z tego tortu odkroić dla siebie jak największy kawałek. Dzięki uprzejmości  firmy Lenovo dostaliśmy do testów jeden z jej produktów: 8-calowy tablet Yoga Tab 3.  Poniżej macie możliwość zapoznania się z naszą opinią o tym tablecie.  Testował dla Was admin.

Zestaw

Testowany zestaw dotarł do nas w standardowym opakowaniu.

tablet Yoga Tab 3

Zawartość również okazała się być standardowa – tablet, przewód do ładowania, wtyczka z wejściem USB oraz papiery.

tablet Yoga Tab 3

Test Yoga Tab 3 czas zacząć 🙂

Specyfikacja urządzenia

Krótkie info o parametrach widać już na opakowaniu.

tablet Yoga Tab 3

Klient widzi co kupuje 🙂

Szczegóły specyfikacji można znaleźć : specyfikacja

Jedyne co może trochę martwić patrząc na parametry to mała ilość pamięci RAM (tylko 1 GB)  i rozdzielczość ekranu.

Pierwsze wrażenia

Bierzesz tablet do ręki i już po chwili jesteś zachwycony jakością wykonania. Nic nie trzeszczy, stopka  obraca się tak jak powinna podobnie jak kamera. Wszystko jak należy. Od razu przekonał mnie do siebie 🙂

Budowa

Tablet posiada złącze na kartę microSD, wejście mico-USB i audio.

tablet Yoga Tab 3

 

tablet Yoga Tab 3

Nie za dużo ale pamiętajmy, że to tablet raczej z dolnej półki.

Ciekawym rozwiązaniem jest stopa, która pozwala ustawić tablet w różnych pozycjach a nawet zawiesić go na ścianie.

tablet Yoga Tab 3

Ekran

Jedna z mocniejszych stron urządzenia. Jakość obrazu jak dla mnie doskonała. I praktycznie nie zauważa się, że rozdzielczość nie jest full HD. Kolory żywe, intensywne, naturalne. Wyświetlane filmy wyglądają rewelacyjnie.

tablet Yoga Tab 3

Dodatkowo Lenovo zaimplementowało technologię AnyPen. Można używać dowolnego rysika do obsługi ekranu. Dowolnego, który jest przewodnikiem. Próba skorzystania z marchewki (jak producent zasugerował w reklamie) nic nie dała. Może miałem lichą marchew choć była smaczna 🙂

Oprogramowanie

Tablet pracuje w systemie Android 5.1 praktycznie bez żadnych firmowych nakładek. I dobrze bo czasami powoduje to znaczne obciążenie sprzętu. Jeżeli potrzebujesz bajerów to musisz sam je sobie wgrać . Tylko pamiętaj, że spowolni to sprzęt.

tablet Yoga Tab 3

Wydajność oraz bateria

Z racji małej ilości pamięci bałem się o wyniki tych testów.

tablet Yoga Tab 3

 

 

tablet Yoga Tab 3

 

tablet Yoga Tab 3

Widać, że raczej ten model porównywany jest ze starszym sprzętem. Niestety nie jest to demon szybkości. Przy bardzo wymagających aplikacjach (np. rozbudowane gry) lub pracy z kilkoma aplikacjami daje się sporadycznie zauważyć krótkie spowolnienia.

Natomiast bateria jest  mocna. Spokojnie wystarcza na kilkanaście godzin ciągłej pracy urządzenia. Przy średnim obciążeniu dało to mi maksymalnie tydzień czasu bez ładowania.

Zdjęcia

Z góry powiedzmy, że tablet nie służy do robienia zdjęć. Choć matryca 8-MP  nie jest zła. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie aparatu na obracającej się osi. Nie jest potrzebny drugi aparat bo tym możemy zrobić zdjęcia z przodu i tyłu bez obracania tabletem. Zazwyczaj  z przodu producenci dają gorszy aparat a tu mamy dobry z tyłu i przodu.

tablet Yoga Tab 3

Podsumowanie

Według producenta tablety Yoga Tab 3 to niższa półka sprzętowa. I rzeczywiście rozdzielczość jest trochę mniejsza i tylko 1 GB pamięci RAM. Natomiast  pozostałe cechy – bateria, ekran, jakość wykonania czy aparat są już zupełnie przyzwoite. Oby każdy producent tabletów tak podchodził do swoich słabszych modeli.

 

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.