Recenzja myszki Hama EMW-500

Dzięki uprzejmości firmy Hama dostaliśmy do testów bezprzewodową myszkę komputerową EMW-500. To miał być prosty, krótki test bo co niby może być do sprawdzania przy myszce. Wyszło inaczej. Popatrzcie niżej.

Zaczynamy

Po rozpakowaniu przesyłki zobaczyłem pudełko z myszką.

Hama EMW-500
Odlotowy kształt myszki widać już na opakowaniu

Nie mogłem się powstrzymać i po chwili zawartość pudełka leżała na biurku.

Hama EMW-500
Myszka EMW-500, odbiornik i bardzo krótka instrukcja

Trzeba przyznać, że kształt jest mocno oryginalny. Producent twierdzi, że ten kształt jest bardziej ergonomiczny niż zwykła myszka. Zobaczymy.

Test myszki EMW-500

Wypiąłem swoją starą mysz na USB i w to miejsce wpiąłem odbiornik myszki EMW-500. Włożyłem baterię AA, włączyłem zasilanie myszki (przełącznik na spodzie myszki), kliknąłem i poszło.

Hama EMW-500
Na spodzie znajduje się wyłącznik, sensor optyczny i miejsce na baterię AA

Przyciski działają szybko i jednoznacznie, dobrze przewija rolka. Nawet dwa przyciski do korzystania na stronach internetowych (następna i poprzednia strona) działają bez problemu – moje poprzednie myszki różnie sobie z tym radziły. I właściwie można by na tym zakończyć test myszki EMW-500. Ale jak ocenić ergonomiczny kształt myszki?

Maha EMW-500
Myszka EMW-500 w pracy

Jedynie poprzez ciągłe używanie. Korzystam z tej myszki już ponad dwa tygodnie. Kilka dni trwało zanim się do niej przyzwyczaiłem. Teraz jest to podstawowe narzędzie pracy przy komputerze. Do starej myszki już nie wracam. Ale to akurat jest moją oceną mocno subiektywną.

Podsumowując

Myszka Hama EMW-500 dobrze wypełnia obowiązki myszki komputerowej. Jednak aby docenić w pełni jej właściwości ergonomiczne musisz na niej popracować kilka dni zanim ręka przywyczai się do jej kształtu.

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.