FRITZ! Powerline 1000E – recenzja

Dostaliśmy do testów adapter Fritz!Powerline 1000E firmy AVM. Niepozorne urządzenie, które może twoją sieć domową doprowadzić w każde miejsce domu czy mieszkania. Wyobraź sobie sytuację – masz internet od swojego dostawcy. Modem ustawiony gdzieś w rogu a komputer dwa pokoje dalej albo piętro wyżej. I problem jak to połączyć. Można pociągnąć przewody – dodatkowe kable w domu. Można bezprzewodowo ale mogą być problemy z jakością sygnału. I tu z pomocą przychodzi adapter FRITZ! Powerline.

Zestaw.

W dostarczonym pudełku dostajemy dwa adaptery, przewód sieciowy i krótką instrukcję. Adaptery wielkością i kształtem przypominają zasilacz do np. laptopa.

fritz powerline

fritz powerline

Wykorzystanie.

A teraz będzie najlepsze. Jak najszybciej zbudować sieć? Włożyć jeden z adapterów do gniazda elektrycznego i połączyć przewodem z modemem dostawcy Internetu, drugi adapter włożyć do gniazda elektrycznego w pobliżu komputera i połączyć z komputerem za pomocą kabla sieciowego.

fritz powerline

 

fritz powerline

I masz swoją sieć. Pozostaje  tylko wcisnąć przyciski WPS na modemie i adapterach. I po chwili masz Internet w komputerze. Zero problemów, zero stresu. Nie potrzeba fachowca by dać sobie z tym radę.

Połączenie pracuje stabilnie, bez problemów z jakością dostępu do Internetu. Właściwie, to po podłączeniu zapominasz o tym jak masz podpięty Internet. Po prostu z niego korzystasz.

fritz powerline

Podsumowanie.

Doskonały sposób by rozprowadzić Internet kablem po całym domu. Nikt nie przechwyci Twoich danych z transmisji bezprzewodowej bo nie musisz jej w tym przypadku włączać. Dokupienie kolejnego kompletu pozwoliłoby na podłączenie do Internetu kolejnych dwóch urządzeń. Uważam, że urządzenie doskonale się sprawdza przy rozprowadzaniu Internetu w całym domu. Jedyną wadą jaką ten model posiadał to brak przelotowości. Nie można wykorzystać gniazda elektrycznego do zasilania innych urządzeń. Więc jeśli potrzebujesz coś jeszcze podłączyć do gniazda elektrycznego to wtedy warto poszukać rozwiązania spełniającego ten warunek.

Testował dla Was Andrzej.

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.