Zamieszczony: pt, 19 Maj, 2017

ZTE C501 – telefon odporny na wszystko

ZTE przygotowuje nowy smartfon oznaczony symbolem C501. To nowa kategoria urządzeń w portfolio producenta, przeznaczona dla osób, które potrzebują wyjątkowo wytrzymałych telefonów. Wzmocniona obudowa zniesie upadki i uderzenia, a wodoodporność i pyłoszczelność pozwoli na korzystanie z urządzenia praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych.

 

ZTE C501 to świetny wybór dla wszystkich osób aktywnie uprawiających sport, ale także tych użytkowników, których praca może narazić telefony na uszkodzenia – np. mechanicy, instalatorzy, geodeci czy kurierzy. Przypadkowe upuszczenie telefonu, uderzenie czy upadek w kałużę w żadnym stopniu nie wpłynie na funkcjonowanie urządzenia.

 

Smartfon ZTE C501 oprócz wzmocnionej obudowy może pochwalić się dobrymi parametrami technicznymi. Sercem urządzenia jest czterordzeniowym procesor taktowany z częstotliwością 1.1 GHz*, który jest wspomagany przez 2 GB pamięci RAM. Taka konfiguracja pozwoli na swobodne korzystanie z multimediów, przeglądanie internetu i pracę z aplikacjami. Pamięć wewnętrzna to 16 GB i można ją rozszerzyć za pomocą kart microSD. Jak przystało na ZTE, telefon obsługuje dwie karty SIM, umożliwiając tym samym korzystanie z dwóch numerów telefonów lub dodatkowej karty do transmisji danych. C501 wyposażono w moduł łączności Bluetooth i moduł Wi-Fi. Smartfon wspiera również najszybszą transmisję danych w standardzie LTE, dzięki czemu surfowanie po sieci będzie szybkie i przyjemne, a pliki ściągną się błyskawicznie.  Długie działanie urządzenia zapewnia bateria o pojemności 3000 mAh.

 

Ekran urządzenia mierzy 4.5 cala przekątnej, pracuje w rozdzielczości 854 x 480 pikseli i zapewnia dobre kąty widzenia oraz widoczność nawet w słońcu. Na wyposażeniu nie zabrakło oczywiście dwóch aparatów fotograficznych. Aparat główny korzysta z matrycy o rozdzielczości 8 Mpx, natomiast ten przeznaczony do selfie to matryca z sensorem 2 Mpx.

 

ZTE C501 ma wymiary 146.8 mm x 72.3 mm x 15 mm i waży 260 gramów. Dostępny będzie w kolorze czarno-zielonym, czarno-żółtym, czarno-czerwonym i czarno-niebieskim.

 

Urządzenie początkowo wejdzie do sprzedaży na rynku chińskim. Producent nie ujawnił daty wprowadzenia urządzenia na rynek europejski ani jego ceny.

 

ZTE C501

Dodaj komentarz

XHTML: Możesz używać tych tagów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>