ZTE C501 – telefon odporny na wszystko

ZTE przygotowuje nowy smartfon oznaczony symbolem C501. To nowa kategoria urządzeń w portfolio producenta, przeznaczona dla osób, które potrzebują wyjątkowo wytrzymałych telefonów. Wzmocniona obudowa zniesie upadki i uderzenia, a wodoodporność i pyłoszczelność pozwoli na korzystanie z urządzenia praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych.

 

ZTE C501 to świetny wybór dla wszystkich osób aktywnie uprawiających sport, ale także tych użytkowników, których praca może narazić telefony na uszkodzenia – np. mechanicy, instalatorzy, geodeci czy kurierzy. Przypadkowe upuszczenie telefonu, uderzenie czy upadek w kałużę w żadnym stopniu nie wpłynie na funkcjonowanie urządzenia.

 

Smartfon ZTE C501 oprócz wzmocnionej obudowy może pochwalić się dobrymi parametrami technicznymi. Sercem urządzenia jest czterordzeniowym procesor taktowany z częstotliwością 1.1 GHz*, który jest wspomagany przez 2 GB pamięci RAM. Taka konfiguracja pozwoli na swobodne korzystanie z multimediów, przeglądanie internetu i pracę z aplikacjami. Pamięć wewnętrzna to 16 GB i można ją rozszerzyć za pomocą kart microSD. Jak przystało na ZTE, telefon obsługuje dwie karty SIM, umożliwiając tym samym korzystanie z dwóch numerów telefonów lub dodatkowej karty do transmisji danych. C501 wyposażono w moduł łączności Bluetooth i moduł Wi-Fi. Smartfon wspiera również najszybszą transmisję danych w standardzie LTE, dzięki czemu surfowanie po sieci będzie szybkie i przyjemne, a pliki ściągną się błyskawicznie.  Długie działanie urządzenia zapewnia bateria o pojemności 3000 mAh.

 

Ekran urządzenia mierzy 4.5 cala przekątnej, pracuje w rozdzielczości 854 x 480 pikseli i zapewnia dobre kąty widzenia oraz widoczność nawet w słońcu. Na wyposażeniu nie zabrakło oczywiście dwóch aparatów fotograficznych. Aparat główny korzysta z matrycy o rozdzielczości 8 Mpx, natomiast ten przeznaczony do selfie to matryca z sensorem 2 Mpx.

 

ZTE C501 ma wymiary 146.8 mm x 72.3 mm x 15 mm i waży 260 gramów. Dostępny będzie w kolorze czarno-zielonym, czarno-żółtym, czarno-czerwonym i czarno-niebieskim.

 

Urządzenie początkowo wejdzie do sprzedaży na rynku chińskim. Producent nie ujawnił daty wprowadzenia urządzenia na rynek europejski ani jego ceny.

 

ZTE C501

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.