Sukces Apple Watch na rynku światowym

Apple Watch to kolejny produkt firmy Apple, który odniósł wielki sukces na rynku i cieszy się coraz to większą sprzedażą, a zyski rosną z dnia na dzień. Najbardziej owocny był dla tego produktu tydzień przedświąteczny, w którym to Apple Watch pobił rekordy sprzedaży, co potwierdza najnowszy raport firmy analitycznej Slice Intelligence.

 

Nie ma co się dziwić – smartwatche stały się w dzisiejszych czasach niezwykle popularne przez swoją funkcjonalność, a także wygląd. Gadżet mieści w sobie niemalże wszystkie funkcje tradycyjnego smartfona, a jego kompaktowe wymiary ułatwiają nam życie. Apple Watch znalazł się również na liście najpopularniejszych prezentów pod choinkę, osiągając tym samym najwyższą sprzedaż w historii tego produktu.

Poznajmy bliżej Apple Watch

Jest to smartzegarek stworzony przez firmę Apple, który posiada własny system operacyjny – WatchOS, który bazuje na systemie iOS znajdującym się w Iphone’ach, Ipadach, a także Ipodach. Dzięki niemu możemy wyświetlać komunikaty z naszego telefonu, odbierać rozmowy, kontrolować muzykę, czy nawet aparat. W App Store znajdziemy również wiele aplikacji, które poszerzają funkcjonalność naszego smartwatcha.

Apple Watch dostępny jest w dwóch wersjach: Series 1, który był pierwszym tego typu produktem, a także Series 2, który został wyposażony w dodatkowe elementy i usprawnienia, dzięki czemu stał się bezkonkurencyjny w stosunku do swojego poprzednika. Apple Watch Series 2 został bowiem dodatkowo wyposażony w czujnik GPS, a także o wiele jaśniejszy i wodoszczelny ekran. Dodatkowo posiada on znacznie lepszy procesor S2, a także dodatkowy procesor graficzny, dzięki czemu korzystanie z niego staje się bardziej płynne i komfortowe.

Czym zaskoczy nas Apple Watch 2?

Smartwatch posiada aluminiową obudowę, która jest nieznacznie wyższa i cięższa od swojego poprzednika, co nieznacznie może wpływać na komfort jego użytkowania. Wszystko dlatego, że w najnowszym modelu zastosowano mocniejszy akumulator. Dzięki temu nasz smartzegarek zyskuje do 30% więcej energii – potrafi wytrzymać nawet dwa dni przy stale włączonym GPSie.

Mamy tu również do czynienia z nowym systemem operacyjnym Watch OS 3, wyposażony w wiele praktycznych funkcji, takich jak szybkie uruchamianie aplikacji, czy funkcja połączeń alarmowych. Apple Watch 2 staje się również mniej zależny od smartfona, co zwiększa tasz komfort użytkowania go.

Ku uciesze użytkowników, wbudowany GPS działa niezwykle dobrze i jest bardzo precyzyjny. Wyświetlacz w nowym Apple Watch 2 jest dwukrotnie jaśniejszy, dzięki czemu możemy korzystać z niego nawet w słoneczny dzień, czy przy bardzo jasnym świetle. Dzięki mocnemu procesorowi S2 Smartwatch działa płynnie, a aplikacje nie zacinają się, co zdarzało się w poprzednim modelu.

Czy warto inwestować w ten gadżet?

Większość klientów firmy Apple skusiło się na nowoczesny SmartWatch, który w domyśle ma uprościć nam życie i pozwolić na zyskanie więcej wolnego czasu. Jego mocne parametry, kompaktowe wymiary, a także wodoszczelna obudowa sprawiają, że może nam on towarzyszyć w każdym miejscu i o każdym czasie. Doskonale nadaje się zatem dla osób bardzo zapracowanych lub aktywnych fizycznie.

Największym minusem nowego Apple Watch 2 jest wciąż zbyt krótki czas pracy na akumulatorze, co przyznaje wielu użytkowników. Z drugiej jednak strony jak na tak małych rozmiarów gadżet i tak całkiem daje radę i może nie powinniśmy wymagać zbyt dużo. Dla większości jednak największym problemem jest to, iż Apple Watch 2 zgodnie z informacjami z SprawdzonySerwisant.pl współpracuje wyłącznie z telefonami firmy Apple, w dodatku od modelu Iphone’a 5 wzwyż.

apple-watch2

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.