Rekordowy miesiąc Huawei – dostawy P8 lite przekroczyły 10 mln

Huawei ogłosił, że globalne dostawy P8 lite przekroczyły 10 mln smartfonów w ciągu 9 miesięcy od europejskiej premiery. Na całym świecie sprzedano w sumie 16 mln egzemplarzy
z serii Huawei P8.

Nowy rok rozpoczął się dla Huawei znakomicie – firma osiągnęła rekordową liczbę 12 mln dostaw smartfonów w styczniu. To o 93 proc. więcej niż w tym samym momencie 2015 roku. Styczeń 2016 jest również czwartym miesiącem z rzędu, w którym firma dostarczyła na rynek ponad 10 mln smartfonów. Dzięki rosnącej popularności marki i intensyfikacji globalnych działań biznesowych, coraz więcej konsumentów sięga po urządzenia Huawei.

Sukces sprzedażowy Huawei jest budowany od 2015 roku, gdy na rynek globalny zostało dostarczonych 108 mln smartfonów – o 44 proc. więcej w stosunku do roku 2014. To pozwoliło marce ugruntować swoją pozycję jednego z trzech wiodących producentów smartfonów na świecie.

P8 lite to pierwszy smartfon, który na światowym rynku osiągnął wyższy wynik sprzedażowy niż w Chinach. Oznacza to przełom w przyjętej przez Huawei strategii, zakładającej umacnianie obecności marki na wielu rynkach oraz ponownie potwierdza jej efektywność.

Elegancka stylistyka Huawei P8 lite oraz jego doskonałe wykonanie sprawiają, że smartfon spotyka się z wielkim uznaniem wśród konsumentów. Doceniają oni smukłą linię telefonu, otoczoną metalicznymi krawędziami w kontrastowej białej lub czarnej obudowie. Projekt opracowali konstruktorzy z Aesthetic Research Center, zespalając ergonomiczny design i najnowszą technologię. HUAWEI P8 lite to smartfon, który łączy minimalistyczny wygląd z zaawansowaną technologią, rozbudowanymi funkcjami multimedialnymi i łatwością użytkowania. To wielofunkcyjne urządzenie pozostaje jednocześnie wyborem ekonomicznym ze względu na cenę nie obciążającą zanadto kieszeni konsumenta.

 

Huawei P8 lite

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.