ETAOI keyboard czyli innowacyjna klawiatura

Klawiatura ETAOI składa się tylko z pięciu kolorowych klawiszy. Dzięki czemu  zajmuje ona mniej miejsca co powinno nam ułatwić pisanie tekstów, ponieważ klawiatura zajmuje około 70 % mniej niż QWERTY. Dzięki temu widzimy więcej tekstu i nie musimy go przewijać jak chcemy np. sprawdzić poprawność wcześniejszego zdania.

Jak widzimy klawiatura jest dość specyficzna. Ale jak wynika z instrukcji pisanie wydaje się być łatwe ale trzeba będzie się przyzwyczaić.

Po naciśnięciu kostki otrzymamy literę która jest pogrubiona, czyli w przypadku żółtej kostki jest to a. Litery nie pogrubione otrzymujemy w taki sposób, że patrzymy gdzie znajduję się litera której szukamy, następnie przesuwamy w albo w prawo albo w lewo w zależności po której znajduje się litera i o tyle kostek o ile litera którą chcemy napisać jest przesunięta od pogrubionej. Np. jeżeli chcemy napisać u to naciskamy na niebieski kwadrat, a następnie przeciągamy trzy kwadraty w prawo czyli na kwadrat pomarańczowy. Zostają jeszcze klawisze na górze i na dole kwadratów, aby je napisać wystarczy kliknąć na dany kwadrat a następnie przeciągnąć w górę lub w dół.

Klawiatura kosztuje 9,75 zł ale jest też wersja darmowa. Działa chyba tylko na androidzie jak na razie.

Z racji że to jest polski program obsługuje także polskie znaki.

A tu mamy demo jak można na tym szybko pisać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.