Blaupunkt BS 02 – telefon, który może uratować życie

Blaupunkt Competence Center Mobile Phones wprowadził na polski rynek telefon komórkowy BS 02. Ma on duże, wyraźne klawisze oraz funkcję SOS. Dzięki niej w sytuacji zagrożenia życia można automatycznie zadzwonić oraz wysłać wiadomość tekstową do pięciu wcześniej zdefiniowanych odbiorców.

Ponadto model BS 02 charakteryzuje stabilność działania i klasyczny design. Proste menu, a także czytelny wyświetlacz, zapewniają jego bezproblemową obsługę.

Dzięki funkcji SOS, użytkownik znajdujący się w nagłej sytuacji może powiadomić kogoś bliskiego, że potrzebuje pomocy. To szczególnie istotne, jeśli jest to osoba chora lub starsza. Mamy nadzieję, że nasz BS 02 pomoże w zwiększeniu poziomu komfortu i bezpieczeństwa wszystkich zainteresowanych. – powiedział Marcin Harasim, Country Manager ds. Blaupunkt Mobile & Smart Home Polska.

Sposób działania trybu SOS

Tryb działa nawet wtedy, gdy klawiatura jest zablokowana. Po wciśnięciu przycisku SOS telefon może zadzwonić, a także wysłać wiadomości tekstowe, do wcześniej zdefiniowanych odbiorców (maksymalnie pięciu). W przypadku połączeń telefonicznych, łańcuch alarmowy rozpoczyna się po dłuższym przyciśnięciu klawisza SOS i trwa tak długo, aż ktoś z listy odbierze telefon. Natomiast treść wiadomości tekstowej może być dowolnie edytowana, w zależności od potrzeb. Ponadto po uruchomieniu trybu SOS, telefon emituje donośny sygnał alarmowy.

Inne cechy produktu

Telefon wyposażono w estetyczną podstawkę, pełniącą funkcję stacji bazowej. Dzięki temu telefon można przechowywać oraz ładować w widocznym i stabilnym miejscu, by zawsze pozostawał w zasięgu.

Przekątna wyświetlacza modelu BS 02 wynosi 2 cale, a rozdzielczość to 176 x 220 pikseli. Telefon ma wejście jack 3,5mm, port USB typu B, odtwarzacz audio i video aparat fotograficzny 1,3 MP oraz radio FM. Dostępny jest moduł łączności Bluetooth, co umożliwia na przykład połączenie z zestawem słuchawkowym. Ponadto urządzenie obsługuje karty micro SD do 32 GB

Telefon występuje w czarno-srebrnej wersji kolorystycznej. Sugerowana cena detaliczna wynosi 139 PLN. BS 02 jest dostępny w sieciach sklepów AB Foto, Media Expert i Technikalia.pl

Najważniejsze parametry telefonu Blaupunkt BS 02:

 • Ekran 176 x 220 (2″)
 • GSM 900/1800 MHz
 • Pamięć RAM 32 MB I ROM 32 MB
 • Przycisk SOS
 • Obsługa kart SD do 32 GB
 • Bluetooth
 • Bateria 1000 mAh
 • Aparat 1,3 MP
 • Wymiary: 113 * 55 * 13,2 mm
 • Dyktafon
 • Odtwarzacz audio i wideo

 

Blaupunkt BS 02

 

Andrzej

Administrator serwisu.

5 myśli na temat “Blaupunkt BS 02 – telefon, który może uratować życie

 • 14 czerwca 2018 o 14:07
  Permalink

  Blaupunkt zna przede wszystkim moja mama. Kiedy powiedziałam jej o telefonie z przyciskiem SOS od razu chciała iść go kupić. Jak na razie telefon sprawuje się bardzo dobrze i mama jest zadowolona.

  Odpowiedz
 • 26 czerwca 2018 o 12:17
  Permalink

  Spoko telefon dla starszego pokolenia. Obstawiam ze ojcu by sie spodobal z tym wielkim przyciskiem sos.

  Odpowiedz
 • 20 lipca 2018 o 10:26
  Permalink

  Znalazłem ten telefon przypadkiem na technikalia.pl. Zacząłem czytać o BS 02 i powiem że choć pomysł z przyciskiem SOS już był wykorzystywany to tutaj jest bardzo dobrze wprowadzony.

  Odpowiedz
 • 10 sierpnia 2018 o 10:33
  Permalink

  Myślę, że jest to telefon dla starszego pokolenia, dlatego pomysł z przyciskiem SOS jest świetny. Opcja zadzwonienia aż do pięciu odbiorców po wciśnięciu przycisku alarmowego naprawdę mi się podoba.

  Odpowiedz
 • 7 stycznia 2019 o 12:58
  Permalink

  Telefon dostałam od wnuków na gwiazdkę. W końcu coś normalnego, a nie ten dotykowy smartfon. Idealne klawisze dla starszej osoby. Najbardziej cieszy mnie, że wystarczy przytrzymać 1 przycisk i dzwonie do zapisanego wcześniej numeru.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.