Zebra Technologies poprawia opiekę nad pacjentem dzięki nowym rozwiązaniom do druku dla służby zdrowia

Nowe drukarki do etykiet i opasek na rękę ograniczają ryzyko błędów medycznych i poprawiają bezpieczeństwo pacjentów

Firma Zebra Technologies Corporation udostępniła do sprzedaży dwa nowe rozwiązania do drukowania kodów paskowych dla służby zdrowia, które ułatwią pracownikom placówek medycznych identyfikację pacjentów i próbek. Drukarki etykiet serii ZQ600-HC i drukarka termicznych opasek na rękę ZD510-HC firmy Zebra umożliwiają produkcję wytrzymałych etykiet i opasek identyfikacyjnych dla pacjentów wykorzystywanych do dokładnego skojarzenia pacjentów z właściwymi danymi medycznymi, personelem, lekami i pobranymi próbkami.

Obie drukarki są wyposażone w zestaw aplikacji Print DNA, programy i narzędzia programistyczne oraz system operacyjny Link-OS®. Dzięki nim zespoły ds. IT w placówkach służby zdrowia mogą liczyć na niezawodne wydruki, lepsze zabezpieczenia, łatwiejszą integrację i uproszczone zarządzanie zdalne.

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

 • Obie drukarki — ZQ600-HC do etykiet i ZD510-HC do opasek zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach służby zdrowia. Wyprodukowano je z plastiku, który jest odporny na częste stosowanie roztworów dezynfekujących używanych do odkażania urządzeń.
 • Drukarki ZQ600-HC i ZD510-HC obsługują Wi-Fi i są wyposażone w najnowocześniejsze zabezpieczenia, dzięki czemu mogą nawiązywać bezpieczne i stabilne połączenia.
  • Print Touch to funkcja korzystająca z technologii Near Field Communicaton (NFC), która pozwala na natychmiastowe parowanie drukarek z urządzeniami mobilnymi opartymi na systemie Android oraz na uruchomienie strony internetowej i aplikacji, które ułatwiają rozwiązywanie problemów oraz kontakt ze wsparciem klienta.
  • Dzięki funkcji PrintSecure, która upraszcza konfigurację urządzeń i umożliwia blokowanie nieautoryzowanego dostępu, szpitale mogą poprawić bezpieczeństwo.

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE — ZQ600-HC

 • Drukarka przenośna ZQ600-HC powstała z myślą o etykietowaniu próbek na dużą skalę w placówkach opieki zdrowotnej oraz ograniczeniu ryzyka błędów identyfikacyjnych i diagnostycznych. Jednocześnie urządzenia te oszczędzają czas pielęgniarek i wpływają na poprawę obsługi pacjentów.
 • Mała, lekka konstrukcja ułatwia przenoszenie urządzenia przypiętego do paska lub umieszczonego na wózku. Drukarka jest wyposażona w kolorowy wyświetlacz, który umożliwia szybką identyfikację alertów, sprawdzenie stanu drukarki i obsługę błędów.
 • Pojemna bateria urządzenia korzysta z technologii Power Smart Print firmy Zebra (PSPT), która maksymalizuje wydajność baterii, obliczając i dostarczając ilość energii niezbędną do obsłużenia wszystkich wydruków w ciągu całego dyżuru pracownika szpitala.
 • Drukarka jest też wyposażona w funkcję budzenia przez Wi-Fi, która automatycznie aktywuje drukarkę ze stanu uśpienia i umożliwia personelowi medycznemu natychmiastowe drukowanie etykiet.
 • Etykiety IQ Color Specimen Collection Labels firmy Zebra automatyzują proces identyfikacji próbek STAT, eliminując konieczność ręcznego oznaczania etykiet markerem, co pozwala uniknąć błędów i przyspiesza proces. Etykiety spełniają normy dotyczące formatu etykiet pobranych próbek instytutu Clinical Laboratory Standard Institute (CLSI).

zq610hc

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE — ZD510-HC

 • Nowa drukarka opasek termicznych ZD510-HC doskonale nadaje się do drukowania wysokiej jakości opasek wykorzystywanych do identyfikacji pacjentów i współpracuje z najpopularniejszymi systemami przyjmowania, wypisywania i przenoszenia pacjentów.
 • Innowacyjna technologia umożliwia szybką wymianę wkładów z opaskami, a inteligentny czip automatycznie konfiguruje ustawienia drukarki i określa odpowiedni rozmiar opaski — dla dorosłego lub dziecka. Eliminuje to potrzebę szkolenia personelu i przyspiesza obsługę pacjentów. Drukarka jest kompatybilna z wcześniejszymi wkładami z opaskami firmy Zebra.
 • Opaski Z-Band® firmy Zebra pokryte powłoką przeciwbakteryjną są do sześciu razy bardziej wytrzymałe niż wiodące termiczne opaski stosowane w placówkach opieki zdrowotnej przy stosowaniu środków odkażających znajdujących się w powszechnym użyciu w szpitalach. Opaski Z-Band są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, które zaspokajają szereg potrzeb związanych z identyfikacją pacjentów.

 zd510hc

„Stworzone specjalnie z myślą o potrzebach branży opieki zdrowotnej drukarki mobilne ZQ600-HC i drukarki opasek ZD510-HC umożliwiają personelowi medycznemu dokładne rejestrowanie krytycznych danych w rejestrach pacjentów i aktach szpitalnych, pomagają ograniczyć ryzyko występowania poważnych błędów i podwyższają standard opieki oraz bezpieczeństwo w szpitalach na całym świecie” podsumował Keith LeFebvre, wiceprezes, Specialty Printing Group, Zebra Technologies

 

 

 

 

 

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.