Wydajne notebooki Sony z serii VAIO

Ważące nieco ponad kilogram nowe notebooki Sony z serii VAIO Z to propozycja dla mobilnych specjalistów, którzy oczekują maksymalnej wydajności i mobilności.

Seria VAIO Z łączy atrakcyjną stylistykę i zaawansowaną obudowę z włókna węglowego z niezrównanymi parametrami i innowacyjnymi rozwiązaniami, które poprawiają wydajność pracy. Dzięki wyjątkowej mocy obliczeniowej, te najlepsze w swojej klasie notebooki biznesowe ułatwiają wymagającym użytkownikom wydajną pracę zarówno w biurze, jak i w podróży.

Nowa seria VAIO Z jest kolejnym przykładem wyrafinowanej stylistyki sprzętu Sony. Jej płaska obudowa oraz pokrywa wyświetlacza są wykonane z mocnego i wyjątkowo lekkiego włókna węglowego. Niespełna 1,2kg wagi i tylko 16,65mm grubości sprawiają, że nowa seria VAIO Z doskonale nadaje się dla osób podróżujących służbowo, które potrzebują maksymalnej mocy. VAIO Z to również jeden z niewielu notebooków, który przy tak smukłej obudowie wyposażony został w Port VGA do podłączenia projektora do prezentacji, bez konieczności użycia przejściówek.

Wygodę pracy mobilnej zwiększa dodatkowo podświetlana klawiatura z bardzo szerokim wspornikiem na nadgarstki oraz nowy, ergonomiczny, „bezprzyciskowy” touchpad. 13,1-calowy (33,2cm) wyświetlacz VAIO Premium o rozdzielczości 1600 x 900 jest pokryty przeciwodblaskową powłoką, która osłabia refleksy z bezpośrednich źródeł światła i zapewnia żywość reprodukowanych barw.

Najbardziej zaawansowany z notebooków VAIO cechuje się oczywiście nadzwyczajną wydajnością. Najnowszą generację procesorów Intel® Core™ i7 o standardowym napięciu połączono w nim z szybką pamięcią DDR3 SDRAM i macierzą RAID SSD o pojemności do 256GB.

Dodatkową zaletą VAIO Z jest system QuickBoot, dzięki któremu czas uruchamiania oryginalnego systemu Windows® 7 Professional jest nawet o połowę krótszy niż w zwykłych notebookach. Wszystkie modele są wyposażone w modem 3G umożliwiający łączenie się z Internetem przez sieć telefonii komórkowej.

Dok Power Media Dock™
Unikatowy dok Power Media Dock2 — zintegrowany moduł podłączany przy użyciu jednego przewodu optycznego — znacznie poprawia wydajność notebooka VAIO Z. Specjalny port wykorzystywany do połączenia może też pełnić rolę zwykłego portu USB.

Dok zwiększa wydajność grafiki, zawiera dodatkowe gniazda przyłączeniowe i umożliwia szybki przesył danych z wykorzystaniem architektury o nazwie „LightPeak”. Jego wewnętrzny napęd optyczny nie tylko przydaje się podczas pracy, lecz także zapewnia rozrywkę w jakości HD dzięki odtwarzaczowi Blu-ray Disc™. Uzupełnieniem modułu jest dostarczana w komplecie stylowa podstawka.

Połączony z dokiem Power Media Dock notebook VAIO Z może współpracować nawet z czterema ekranami (wliczając w to ekran notebooka) podłączonymi do gniazd HDMI i / lub VGA. Przy takiej konfiguracji notebook VAIO Z będzie atrakcyjną propozycją dla projektantów, finansistów i naukowców, którzy przy pracy korzystają z kilku ekranów. Karta graficzna AMD Radeon™ HD nowej generacji wyposażona w 1GB pamięci VRAM bez wysiłku radzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami graficznymi, od 3D CAD do gier.

Dok zwiększa także zestaw dostępnych gniazd przyłączeniowych o dodatkowe porty USB oraz wyjścia VGA i HDMI. Zawiera także kieszeń na napęd optyczny: Blu-ray Disc™ lub SuperMulticombo. Odpowiednie brzmienie gier i filmów z płyt DVD lub Blu-ray Disc™ zapewnia najnowszy system Dolby® Home Theater® 4

Płaski akumulator
W serii VAIO Z wykorzystano innowacyjną koncepcję „płaskiego akumulatora”, zaprezentowaną już w serii VAIO S z 2011 r. Wewnętrzny akumulator litowo polimerowy dostarcza energii na maksymalnie 7 godzin1 pracy. Można go połączyć z oferowanym oddzielnie akumulatorem o małej grubości, który może być ładowany niezależnie od komputera i podłączany bez wyjmowania wewnętrznego akumulatora. W takim przypadku komputer może pracować bez zasilania nawet przez 14 godzin1.

Seria VAIO Z zapewnia lepszą łączność z współpracownikami w czasie wideokonferencji lub czatu. Wbudowana kamera internetowa HD z przetwornikiem obrazu Exmor™ gwarantuje szczegółowy obraz nawet przy słabym oświetleniu.

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.