ttec SpeedCharger – ładowanie smartfonów bez kompromisów

Współczesne smartfony to urządzenia zużywające ogromne ilości energii – szczególnie często uświadamiamy to sobie np. podczas podróży samochodem (a tych w najbliższych tygodniach odbywać będziemy wyjątkowo dużo). Okazuje się wtedy, że większość popularnych samochodowych ładowarek USB nie jest w stanie dostarczyć na tyle dużo energii, by efektywnie ładować smartfona, z którego korzystamy podczas podróży (np. do nawigacji). Problemy te rozwiązuje nowy produkt firmy ttec – ładowarka SpeedCharger, dostarczająca prąd o maksymalnym natężeniu 2.1 A, wyposażona w system dobierający natężenie prądu do danego urządzenia oraz kabel z trzema końcówkami, pozwalającymi na naładowanie dowolnego współczesnego smartfona.

Smartfony od kilku już lat stały się nieodłącznymi towarzyszami podróży samochodowej – słuchamy z nich muzyki, korzystamy z aplikacji informujących o utrudnieniach w ruchu, a nawigację włączamy nawet wtedy, gdy doskonale znamy trasę do celu podróży (ponieważ dzięki pobieranym w czasie rzeczywistym informacjom o natężeniu ruchu może ona zawsze prowadzić nas optymalną trasą).

Ładowanie bez kompromisów

Problem tylko w tym, że wraz z rosnącą popularnością smartfonów o większych (czyli bardziej „prądożernych”) ekranach, coraz więcej użytkowników spotyka się z uciążliwą sytuacją, polegającą na tym, iż typowe samochodowe ładowarki USB podłączane do gniazda zapalniczki nie są w stanie dostarczyć na tyle dużo energii, by non-stop działający smartfon był skutecznie ładowany. W wielu przypadkach taka ładowarka co najwyżej spowalnia proces rozładowywania się akumulatora – a przecież nie o to chodzi.

Dlatego jeśli chcemy regularnie korzystać ze smartfona i aplikacji przydatnych podczas podróży w aucie, warto zaopatrzyć się w ładowarkę, która dostarczy odpowiednią „ilość” energii (a jednocześnie będzie mogła bez problemu obsłużyć różne typy smartfonów – wszak w dłuższe podróże często wybieramy się większą grupą, np. całą rodziną). Takim urządzeniem jest najnowsza ładowarka ttec SpeedCharger, zapewniająca prąd o natężeniu 2.1A (absolutnie wystarczającym do efektywnego ładowania nawet intensywnie używanego smartfona o dużym ekranie). Na rynku znaleźć można oczywiście ładowarki oferujące wyższe natężenie prądu – problem jednak w tym, że takie urządzenia często nie są w stanie poprawnie współpracować ze smartfonami, dla których takie natężenie może być zbyt wysokie i powodować ryzyko przegrzania i przeładowania.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dlatego właśnie tak istotny jest fakt, iż ttec SpeedCharger wyposażona jest w system dobierający optymalne parametry prądu do potrzeb podłączonego urządzenia. Dzięki niej najbardziej „prądożerne” urządzenia otrzymają prąd o dużym natężeniu, a te bardziej oszczędne (lub starsze) – mniejszym, idealnie dobranym do ich potrzeb. Oczywiście, urządzenie ma również zabezpieczenie przed przegrzaniem/przeładowaniem oraz diodę informującą o statusie.

ttec SpeedCharger

Co ważne, w zestawie z ttec SpeedCharger użytkownik otrzymuje również nietypowy kabel USB do ładowania, z jednej strony zakończony klasyczną pełnowymiarową wtyczką USB (pasującą do gniazda w ładowarce), a z drugiej – trzema wtyczkami pasującymi do najpopularniejszych portów w smartfonach: Micro USB, USB-C (stosowane w urządzeniach z Androidem) oraz Lightning (iPhone/iPad). Warto dodać, że dzięki temu ładowarka może posłużyć również do ładowania innych urządzeń, z których podczas podróży korzystają raczej pasażerowie – tabletów czy konsoli (np. Nintendo Switch).

W ofercie ttec znajdziemy również „stacjonarną” wersję ładowarki SpeedCharger, podłączaną do standardowego gniazdka elektrycznego  (również wyposażoną w kabel z trzema końcówkami). Firma wprowadziła też właśnie na rynek serię kolorowych kabli Lightning AlumiCable z aluminiowymi końcówkami i trwałym nylonowym oplotem – dzięki temu użytkownicy smartfonów Apple mogą łatwo np. dobrać kabel idealnie pasujący do obudowy czy etui ich smartfonu. Kable dostępne są w cenach zaczynających się od 49 zł. Ceny ładowarek to 69 zł (wersja samochodowa) oraz 79 zł (wersja sieciowa).

 ttec SpeedCharger sieciowa

 

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.