Trackimo – nowy wymiar bezpieczeństwa osób i mienia

Na rynku zadebiutowała marka Trackimo wprowadzając do Polski pierwsze urządzenie lokalizujące przeznaczone do monitorowania położenia ludzi, zwierząt i przedmiotów. To krok w stronę bezpieczeństwa jakiego nie było do tej pory.

W ofercie marki znajduje się niewielkie urządzenie wyposażone w moduł GPS oraz GSM, które jest zintegrowane z aplikacją możliwą do zainstalowania na telefonach komórkowych opartych o systemy operacyjne Android oraz iOS. Dzięki monitorowaniu za pośrednictwem satelit (GPS) oraz sieci komórkowej (A-GPS) możemy z dużą dokładnością określić położenie urządzenia oraz obserwować jego ruch w czasie rzeczywistym.

Przeznaczenie Trackimo to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa osobom, zwierzętom oraz wartościowym przedmiotom. Dzięki niewielkim rozmiarom możemy w nie wyposażyć dziecko lub osobę starszą, które są narażone na zagubienie nie tylko w przestrzeni miejskiej, centrum handlowym czy lesie, ale również poza granicami kraju np. na wycieczce szkolnej lub wczasach. Również zwierzęta mogą nosić przy obroży Trackimo, przez co w przypadku zagubienia będą możliwe do odnalezienia w krótkim czasie.

Urządzenie posiada istotne dodatkowe funkcjonalności jak Geo Fence, dzięki której możemy wyznaczyć bezpieczną strefę, w której uważamy, że monitorowana osoba lub przedmiot powinny się znajdować. Jeśli wyznaczone przez nas terytorium zostanie przekroczone, poinformuje nas o tym alarm. Uaktywnia się on także, gdy monitorowany obiekt porusza się z ponadprzeciętną prędkością.

W Trackimo znajduje się przycisk „SOS”, który na żądanie uruchamia alarm aplikacji. Takie rozwiązanie jest istotne w przypadku, gdy osoba posiadająca urządzenie zgubi się lub znajdzie w sytuacji zagrożenia.

Na uwagę zasługują niewielkie wymiary samego produktu (4,7x4cm) oraz wydajny akumulator, który zapewnia do 6 dni pracy urządzenia. Zestaw jest gotowy do użytku zaraz po zakupie. W pudełku znajduje się lokalizator GPS Trakckcmio – z kartą SIM, bateria, ładowarka, silikonowy wodoodporny pokrowiec, mocowanie magnetyczne, smycz oraz wykupiony miesięczny abonament.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 199 zł brutto. Wyłącznym dystrybutorem urządzeń marki Trackimo jest ABC Data SA.

Dzięki uprzejmości firmy redakcja będzie mogła przetestować urządzenie i wyniki testu opublikować.

Trackimo

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.