ThinkShield by Lenovo: kompleksowe rozwiązania, dzięki którym firma będzie bezpieczniejsza

W ubiegłym roku miało miejsce najwięcej wycieków danych w historii. Łupem cyberprzestępców padło aż 2,6 miliarda rekordów. Przedsiębiorstwa potrzebują zatem urządzeń, które zapewnią bezpieczeństwo danych wrażliwych, a ponadto będą chronić przed zagrożeniami z Internetu oraz kradzieżą tożsamości. Firma Lenovo wytycza nowe ścieżki w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i osiąga znakomite rezultaty. Jak informuje portal CVEDetails.com, w pierwszej połowie 2018 r. odnotowała ona nawet o 99% mniej powszechnie spotykanych luk w zabezpieczeniach i czynników ryzyka niż jej najwięksi konkurenci. Zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa mogą korzystać z rozwiązań ThinkShield by Lenovo, które są oparte na nowatorskim podejściu do zabezpieczania urządzeń na wszystkich etapach cyklu życia.

ThinkShield by Lenovo chroni urządzenia na wszystkich etapach cyklu życia

 

 • Lenovo wbudowuje w swoje produkty wiele zabezpieczeń, od funkcji bezpiecznego tworzenia systemu BIOS i oprogramowania wbudowanego po ekrany zabezpieczające ThinkPad Privacy Guard i pierwsze na rynku zasłonki do kamerek laptopów.
 • Bezpieczeństwo nie kończy się na etapie projektowania. Lenovo sprawuje efektywną kontrolę nad swoim globalnym łańcuchem dostaw, a w obiektach produkcyjnych firmy obowiązują najwyższe standardy i rygorystyczne reguły.
 • Dzięki strategicznej współpracy z firmą Intel® Lenovo może korzystać z systemu Intel Transparent Supply Chain, który pozwala klientom na zlokalizowanie źródła każdego komponentu nowego produktu.
 • Lenovo nadzoruje dostawców, którzy tworzą inteligentne komponenty, pod względem bezpieczeństwa. Dba o to, aby przestrzegali rygorystycznych zaleceń programu Trusted Supplier i postępowali zgodnie z najlepszymi procedurami. Ponadto inżynierowie ds. jakości z firmy Lenovo mogą w każdej chwili kontrolować dostawców, co dodatkowo zwiększa przejrzystość.

 

ThinkShield by Lenovo chroni tożsamość i dane uwierzytelniające użytkowników

 

 • Jako członek-założyciel organizacji normalizacyjnej FIDO®, Lenovo oferuje pierwsze i jak dotąd jedyne na rynku narzędzia uwierzytelniające z certyfikatem FIDO®, które w połączeniu z czytnikiem linii papilarnych działającym w technologii match-on-chip ułatwiają przedsiębiorstwom ochronę tożsamości pracowników.
 • Wysoki poziom integracji z rozwiązaniem Intel Authenticate (nawet 7 składników uwierzytelniania) zapewnia większe bezpieczeństwo i elastyczność w porównaniu z dostawcami, którzy udostępniają mniej metod uwierzytelniania.
 • Oparte na systemie BIOS zabezpieczenie Smart USB umożliwia informatykom konfigurowanie portów USB w taki sposób, aby reagowały wyłącznie na sygnały z klawiatury i urządzeń wskazujących. Dzięki temu komputery pracowników będą bezpieczniejsze.

 

ThinkShield by Lenovo chroni użytkowników korzystających z Internetu

 

 • Rozwiązanie Lenovo WiFi Security współdziałające z systemem Coronet wykrywa zagrożenia i ostrzega użytkowników, którzy zamierzają się połączyć z niezabezpieczonymi sieciami bezprzewodowymi.
 • Technologia BUFFERZONE®3 izoluje zagrożenia internetowe zanim zdążą one zainfekować cały system przedsiębiorstwa.
 • Rozwiązanie Lenovo Endpoint Management wspomagane przez technologię MobileIron® pozwala w sposób prosty i bezpieczny ujednolicić zabezpieczenia chmury i punktów końcowych na wielu urządzeniach.

 

ThinkShield by Lenovo chroni dane użytkowników

 

 • Technologia trwałości Absolute® zapewnia administratorom środowisk informatycznych niezawodne, dwukierunkowe połączenia ze wszystkimi urządzeniami. Dzięki temu mogą oni chronić punkty końcowe, oceniać ryzyko, zdalnie zabezpieczać urządzenia użytkowników i reagować na incydenty dotyczące bezpieczeństwa.
 • Po zakończeniu cyklu życia urządzeń firma Lenovo zabezpiecza dane, wśród których mogą się znajdować informacje objęte szczególną ochroną. Usuwa je z dysków, a następnie bezpiecznie utylizuje części.
 • Lenovo oferuje odpłatną usługę Keep Your Drive, dzięki której informacje objęte szczególną ochroną znajdują się pod stałą kontrolą klienta.

 

Dzięki znakomitym funkcjom zabezpieczeń rozwiązanie ThinkShield by Lenovo sprawia, że firma może poczuć się bardziej bezpiecznie.

ThinkSystem DE Series 

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.