Telewizory OLED 4K Pro EZ1000 i EZ950 pomyślnie przechodzą rygorystyczny proces dostrajania i certyfikacji

Firma Panasonic ogłosiła, że telewizory OLED 4K Pro EZ1000 i EZ950 uzyskały certyfikat zgodności z wymaganiami klasy Ultra HD Premium oraz certyfikat THX 4K dzięki połączeniu najnowocześniejszej technologii przetwarzania obrazu i paneli OLED nowej generacji. Oba telewizory przeszły również rygorystyczny proces dostrajania we współpracy z potentatem Hollywood, firmą Deluxe, dzięki czemu dokładnie odzwierciedlają zamierzenia twórców filmowych. Deluxe jest światowym liderem branży w dziedzinie usług i technologii cyfrowych do tworzenia oraz dostarczania treści.

 

Gotowe na Hollywood

Podczas procesu dostrajania i testowania telewizorów OLED 4K Pro EZ1000 i EZ950 firma Panasonic współpracowała z profesjonalnymi kolorystami, naukowcami zajmującymi się obrazem oraz inżynierami firm postprodukcyjnych Company 3, EFILM i Encore, które należą do grupy Deluxe. Zatwierdzili oni model EZ1000 jako kliencki monitor referencyjny używany podczas sesji gradacji kolorystycznej hitów kinowych oraz odcinków wysokobudżetowych produkcji telewizyjnych w swoich pracowniach.

 

Zatrudnieni twórcy filmowi konsekwentnie przyczyniają się do sukcesów najwyżej ocenianych hitów kinowych i telewizyjnych oraz reklam. Wystarczy tu podać choćby 13 filmów nominowanych w tym roku do Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej i połowę reklam emitowanych podczas ostatniego finału Super Bowl. Deluxe jest również pionierem technologii HDR i wyprodukował już 16 odcinków seriali telewizyjnych w tym niesamowitym nowym formacie.

 

Stefan Sonnenfeld, dyrektor kreatywny korporacji Deluxe i założyciel firmy Company 3, powiedział: „Kolor ma ukrytą moc, pozwala wyzwolić emocje, które pomagają twórcom filmowym opowiadać historie. Jeśli widoczny kolor jest różny od zamierzonego, wrażenia odbiorcy też będą różne od zamierzonych. Do tej pory nie istniała odpowiednia metoda prezentowania wielu formatów w jeden spójny sposób, który moglibyśmy w pełni zaakceptować. Rozwiązania zastosowane w modelu EZ1000 stanowią istotny przełom, gdyż oferują te same właściwości i parametry, jakich koloryści używają na profesjonalnych monitorach referencyjnych”.

 

„To bardzo ekscytujące dla nas, że możemy pracować z partnerem takim jak Panasonic, który rozumie naszą dbałość o szczegóły w dziedzinie kolorymetrii i który współpracował z nami podczas dostrajania i rygorystycznego testowania technologii. Z uwagi na to, że nasi klienci ufają, iż dostarczymy właściwych wrażeń odbiorcom, musimy mieć pewność w zakresie stosowanych technologii.
Po dostrojeniu tego telewizora jesteśmy w pełni przekonani, że przyniesie to właściwe rezultaty na każdym etapie — od postprodukcji aż po odbiór przez konsumenta”.

Yasushi Murayama, szef europejskiego działu telewizorów firmy Panasonic, powiedział: „Byliśmy zachwyceni współpracą z Deluxe i twórcami najwyższego kalibru w branży, dzięki której możemy zagwarantować odbiorcom, że zobaczą dokładnie to, co filmowcy chcieli im pokazać. Telewizory plazmowe marki Panasonic przez długi czas były powszechnie wykorzystywane podczas realizacji produkcji filmowych. Jesteśmy zaszczyceni, że Deluxe będzie używać telewizora OLED EZ1000 jako monitora klienckiego w swoich pracowniach. Jest to ukłon w stronę naszych inżynierów i uznanie dla naszej specjalistycznej wiedzy, którą przez lata zdobywaliśmy i dzięki której nasze telewizory OLED oferują jakość obrazu spełniającą najbardziej wyrafinowane wymagania profesjonalistów”.

 

Certyfikacja Ultra HD Premium

Ponadto firma Panasonic ogłosiła, że telewizory OLED z serii EZ1000 i EZ950 odpowiadają najwyższym standardom UHD Alliance, zgodnie z rygorystyczną specyfikacją „Ultra HD Premium” zaktualizowaną w 2017 roku.

 

Oznacza to, że międzybranżowa grupa UHD Alliance (UHDA) — w skład której wchodzą czołowe wytwórnie filmowe, producenci elektroniki użytkowej, dystrybutorzy treści i firmy technologiczne — po przeprowadzeniu oceny nowych telewizorów Panasonic EZ1000 i EZ950 uznała, że spełniają one cały szereg zaawansowanych kryteriów dotyczących jakości obrazu. Obejmują pełen zakres parametrów: od rozdzielczości i wydajności szerokiego zakresu dynamicznego (HDR) aż po kryteria dotyczące precyzji obrazu, szerokiej gamy kolorów i wielu innych funkcji.

OLED 4K Pro EZ1000

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.