Strix GTX 750 Ti OC – karta graficzna z półpasywnym chłodzeniem od firmy ASUS

W nowej serii produktów dla graczy ASUS Strix pojawi się kolejna karta graficzna z półpasywnym systemem chłodzenia DirectCU II. Mowa tu o modelu Strix GTX 750 Ti OC z 2GB pamięci graficznej GDDR5 i taktowaniem na poziomie 1202MHz w trybie Boost. Wykazuje się cichą kulturą pracy i szybkim działaniem. Przy mniej wymagających grach czy aplikacjach, zanim temperatura rdzenia nie osiągnie 65°C, wentylatory pozostają wyłączone. Można z nią grać i odtwarzać filmy Blu-ray bez rozpraszających dźwięków w tle.

 

Pełna cisza, o 7,7 proc. szybsze działanie i o 58 proc. niższa temperatura w porównaniu z kartami referencyjnymi

Karta Strix GTX 750 Ti OC wykorzystuje autorską technologię chłodzącą DirectCU II. Innowacyjna konstrukcja wykorzystuje miedziane, 6-milimetrowe przewody cieplne, które są w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym – odprowadzają ciepło szybko i bardzo wydajnie. Na utrzymanie niskiej temperatury pracy mają również wpływ duże radiatory – ich powierzchnia rozpraszania ciepła jest o 190 proc. większa, niż w kartach referencyjnych. Sprawia to, że karta pracuje trzykrotnie ciszej i z niższą o 58 proc. temperaturą (w porównaniu z modelami referencyjnymi). Nawet przy najwyższych ustawieniach system zachowuje się cicho i stabilnie.

Podczas gry w trybie HD, w rozdzielczości do 1920 x 1080, przy temperaturze otoczenia do 50°C, karty graficzne Strix GTX 750 Ti OC automatycznie zatrzymują pracę wentylatorów. Gra w takie tytuły jak Counter-Strike Online odbywa się w całkowitej ciszy (0dB).

Wytrzymałe i wydajne

Na pokładzie nowego modelu nie mogło zabraknąć komponentów Super Alloy Power, które zwiększają wytrzymałość i usprawniają chłodzenie. Kondensatory, dławiki i wzmocnione tranzystory, dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów, są przygotowane do pracy pod dużym obciążeniem. Technologia Super Alloy Power redukuje hałas i zwiększa żywotność karty graficznej nawet 2,5-krotnie w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi.

Karta Strix GTX 750 Ti OC wykorzystuje ekskluzywne rozwiązanie ASUS GPU Tweak, które umożliwia kontrolę nad prędkością wentylatorów, napięciem procesora graficznego, taktowaniem pamięci grafiki w czasie rzeczywistym. Z tym narzędziem przetaktowywanie jest bardzo proste i dostępne nawet dla osób bez większego doświadczenia.

Dodatkowym elementem GPU Tweak jest GPU Tweak Streaming – aplikacja do strumieniowania rozgrywki. Pozwala udostępniać aktywności z ekranu innym użytkownikom przez Internet w czasie rzeczywistym. Okienko strumieniowania można opatrzyć tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

 

FILM

„Karty Graficzne Strix – Technologia 0dB”: http://www.youtube.com/watch?v=27hBljJjmGI

 

DOSTĘPNOŚĆ I CENY

Karta Strix GTX 750 Ti OC będzie dostępna w Polsce na początku sierpnia 2014 r.

Sugerowana cena detaliczna: 595 zł brutto.

 

SPECYFIKACJA  
STRIX-GTX750TI-OC-2GD5  
  • NVIDIA GeForce® GTX™ 750 Ti
  • PCI Express® 3.0
  • Pamięć 2048MB (2GB) GDDR5
  • Taktowanie podstawowe 1124MHz
  • Taktowanie przyspieszone 1202MHz
  • Taktowanie pamięci 5400MHz
  • Interfejs pamięci 128-bit
  • 1 x Wyjście dual-link DVI-I
  • 1 x Wyjście DisplayPort
  • 1 x Wyjście HDMI

 

 

ASUS_Strix_GTX_750Ti

 

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.