Sophos Email Advanced – bezpieczeństwo poczty e-mail

 • Wzmocnienie Email Sophos dzięki sztucznej inteligencji
 • Ochrona wiadomości e-mail w Microsoft Office365, Google G-Suite, Exchange 2003+
 • Nowe uwierzytelnianie anty-phishingowe za pomocą SPF, DKIM i DMARC
 • Ochrona zarządzana przez chmurę za pośrednictwem Sophos Central

Sophos  światowy lider w zakresie bezpieczeństwa sieci i punktów końcowych, wprowadza na rynek Sophos Email Advanced, pierwsze rozwiązanie do ochrony poczty elektronicznej, które oferuje zabezp prognostyczne z aktywną ochroną przed zagrożeniami (ATP), uwierzytelnianie anty-phishingowe oraz obsługę skanowania wychodzącej poczty e-mail i wsparcie polityki bezpieczeństwa.

Badania Sophos Labs wykazały, że 75 procent złośliwego oprogramowania w obrębie firmy jest specyficzne dla tej firmy, co wskazuje, że źródłem większości ataków są luki w zabezpieczeniach. Jedynym sposobem na pokonanie tego problemu jest technologia głębokiego uczenia oparta o sieci neuronowe, która jest zintegrowana z technologią standboxing’u poczty elektronicznej Sophos. Oprogramowanie ma na celu zidentyfikowanie niezauważonych wcześniej złośliwych plików wysłanych w poczcie e-mail.

Maile są wciąż głównym celem ataku cyberprzestępców, którzy uruchamiają kampanię tzw. ‘spear-phishing’, zlokalizowaną lub ‘spray and pray’. Sophos przetwarza dane z ponad dziesięciu milionów skrzynek pocztowych chronionych codziennie rozwiązaniem Sophos Email. Szacuje się, że około 80 procent wiadomości e-mail sklasyfikowanych jako spam zawiera złośliwą zawartość. Jak mogliśmy się przekonać w ciągu ostatnich kilku lat, poczta elektroniczna jest również głównym pośrednikiem rozprzestrzeniania oprogramowania ransomware.

Ostatnie badanie Sophos wykazało, że ponad 50 procent firm na całym świecie doświadczyło ataku ransomware w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Sophos Email Advanced zawiera technologię sandbox CryptoGuard, zatrzymującą oprogramowanie ransomware, zanim przejdzie do skrzynek odbiorczych pracowników. Inną podstawową obroną przed atakami typu ransomware i phishingiem jest ochrona Time-of-Click, która skanuje adres URL w momencie kliknięcia w niego, zapobiegając tym samym atakom potajemnym i z opóźnionym skutkiem. Skanowanie poczty wychodzącej i kompleksowe wsparcie polityki bezpieczeństwa może zapobiegać niechcianej wysyłce złośliwego oprogramowania przez firmę lub wysyłaniu spamu do klientów lub partnerów, zmniejszając wpływ ataku na daną społeczność i chroniąc reputację firmy.

„Wraz z rozwojem platform opartych na chmurze, takich jak Office365 i Google G-Suite, firmy potrzebują zaawansowanego rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, które wykrywa zagrożenia typu zero-day i zaawansowane złośliwe oprogramowanie. Ransomware-As-A-Service (RaaS) i kompleksowe systemy szkodliwego oprogramowania ułatwiły cyberprzestępcom dostosowywanie i dostarczanie bardziej złożonych, ukierunkowanych na konkretny cel ataków za pośrednictwem poczty elektronicznej „- mówi Bill Lucchini, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Messaging Security Group w Sophos. „Wraz z rozwojem usług Office 365 i poczty e-mail w chmurze, sektor IT potrzebuje inteligentniejszych, predykcyjnych zabezpieczeń do wykrywania i zatrzymywania zagrożeń. Sophos Email Advanced w chmurze Sophos Central może zapewnić najwyższy poziom ochrony, aby zabezpieczyć każdą platformę e-mail, pozwalając wszystkim użytkownikom ponownie zaufać swojej skrzynce odbiorczej.”

Sophos Email jest kluczowym filarem zintegrowanego systemu ochrony danych dla użytkownika końcowego w platformie zarządzania Sophos Central. Specjaliści IT mogą zarządzać ochroną punktów końcowych Intercept X równolegle z Sophos Email Advanced i Phish Threat, zapewniając silniejszą obronę w zakresie wykrywania i blokowania zagrożeń oraz szkoląc użytkowników, którzy są najsłabszymi ogniwami w swojej strategii bezpieczeństwa. Dane o zagrożeniach z Sophos Email Advanced mogą zwiększyć inteligencję Security Synchronized i przyczynić się do ogólnej inteligencji społeczności w SophosLabs.

Klienci i partnerzy Sophos, którzy uczestniczyli w programie wczesnego dostępu dla Sophos Email Advanced, powiedzieli:

„Przekonaliśmy się osobiście, że Sophos Email Advanced jest w stanie zatrzymać złośliwe oprogramowanie, które wcześniej mogło łatwo przeniknąć do używanych przez nas systemów. Dzięki programowi beta odkryliśmy, że Sophos Email Advanced jest bardzo skuteczny w zmniejszaniu ilości spamu, który może dotrzeć do użytkowników końcowych. Rozwiązanie to jest zarządzane bez konieczności dodatkowej interwencji w ramach Sophos Central”, mówi Enedel Rivera, Service Desk Supervisor, Lanspeed.

„Ciężko pracujemy, aby być na bieżąco z najnowszymi technologiami bezpieczeństwa, zwłaszcza z ciągle zmieniającym się krajobrazem zagrożeń. Jako partner Sophos nieustannie jesteśmy pod wrażeniem planu działania i konsekwentnych rozwiązań Firmy. Sophos Email Advanced jest bardzo skuteczny w zatrzymywaniu nawet najbardziej zaawansowanych złośliwych programów i zmniejszaniu ilości spamu docierającego do użytkowników końcowych. Z niecierpliwością oczekujemy na udostępnienie Sophos Email Advanced naszym klientom, dzięki któremu ochrona poczty e-mail może odbywać się w ramach platformy Sophos Central”- dodaje Gavin Wood, dyrektor techniczny, Chess ICT.

Nowe funkcje w Sophos Email to:

 

Aktywna ochrona przed zagrożeniami (ATP)

 • Chmura sandbox Sophos Sandstorm i zaawansowana ochrona adresów URL
 • Sztuczna inteligencja wbudowana w Sophos Email sandboxing jest w stanie wykryć i zablokować nieznane złośliwe oprogramowanie.
 • Natychmiastowa ochrona przed zaawansowanymi adresami URL sprawdza reputację strony internetowej lub łącza do wiadomości e-mail przed dostarczeniem poczty i w momencie kliknięcia – blokuje potajemne i opóźnione ataki

 

Anty-phishingowe uwierzytelnianie poczty e-mail

 • Kombinacja technik uwierzytelniania SPF, DKIM i DMARC oraz analiza nagłówków wiadomości e-mail
 • Sender Policy Framework (SPF) mająca na celu zdefiniowanie i zweryfikowanie, kto może wysyłać wiadomości e-mail z danej domeny
 • System uwierzytelniania poczty elektronicznej DKIM (Domain Keys Identified Mail) oparty na asymetrycznych kluczach kryptograficznych
 • Raportowanie i zgodność z uwierzytelnianiem wiadomości domenowych (DMARC) w celu ustalenia, co zrobić, gdy wiadomości nie zakończą się kontrolą SPF lub DKIM

 

Skanowanie poczty wychodzącej i kompleksowe wsparcie polityki bezpieczeństwa

 • Skanowanie spamu i wirusów z wychodzącej poczty e-mail w celu zapobiegania niezamierzonej dystrybucji zagrożeń i ochrony reputacji firmy
 • Możliwość tworzenia indywidualnych zasad bezpieczeństwa dla osób, grup lub całej domeny w ciągu kilku minut

 

Opcje rozmieszczania i przetwarzania danych

 • Dostępne za pośrednictwem platformy zarządzania opartej na chmurze Sophos Central
 • Sophos Secure Email Gateways może być wdrożony jako urządzenie lokalne lub w najnowszej wersji Sophos XG Firewall
 • Centra przetwarzania wiadomości w Irlandii, USA i Niemczech
 • Rozmieszczenie Sophos Sandstorm w Irlandii, USA i Japonii

 

Dostępność

Sophos Email Advanced jest dostępny u zarejestrowanych partnerów Sophos na całym świecie.

logo sophos

Andrzej

Administrator serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.